Polski Związek Hokeja na Trawie

Tomasz Kawa – analityk wideo w reprezentacji Polski

Tomasz Kawa jest w sztabie szkoleniowym Dariusza Rachwalskiego odpowiedzialny za analizę wideo. Od 14 lat jest trenerem na szczeblu centralnym.

Nie ma chyba w Polsce drugiego człowieka, który obejrzał, nagrał i przeanalizował tyle spotkań hokeja na trawie co Tomasz Kawa. To dzięki niemu Dariusz Rachwalski oraz pozostali jego współpracownicy mogą nocami analizować grę naszego zespołu i przeciwników. Tomasz Kawa doskonale wie, jak rozszyfrować nawet najgroźniejszego rywala. Trener odpowiada w sztabie Dariusza Rachwalskiego nie tylko za wideo. To również człowiek, który posiada ogromną wiedzę i doświadczenie. 

W środowisku hokejowym jest kojarzony z pracy z młodzieżą. Już 14 lat jest trenerem na szczeblu centralnym. W przeszłości trzykrotnie wywalczył awans do I dywizji Mistrzostw Europy z kadrą do lat 16 i raz – w 2016 roku – z kadrą do lat 18. Poza strukturami PZHT jest nauczycielem wychowania fizycznego w Zespole Szkół Sportowych w Siemianowicach Śląskich. Został wielokrotnie wyróżniony przez dyrektora tej placówki za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz wysokie wyniki w systemie współzawodnictwa sportowego. Pracował w sztabie szkoleniowym byłego selekcjonera reprezentacji Polski seniorów Karola Śnieżka, teraz dołączył do drużyny Dariusza Rachwalskiego.

BIO:

Data urodzenia: 15.11.1978 r.

Miejsce urodzenia: Siemianowice Śląskie

Narodowość: Polska

Ciekawostki:

– Ukończył AWF w Katowicach oraz Poznaniu

– Jako szkoleniowiec zdobył wiele medali MP, HMP i OOM w kat. junior i junior mł.

– Od prawie 20 lat trener hokeja na trawie

Filip Sobczak