Polski Związek Hokeja na Trawie

Piotr Mazany – asystent selekcjonera reprezentacji Polski

Piotr Mazany to były reprezentant Polski. W swojej karierze występował między innymi w KS AZS AWF Poznań, MHC Alliance Heemstede czy MHC HBS Bloemendaal.

Kibice z Polski znają Piotra Mazanego przede wszystkim z występów w KS AZS AWF Poznań, grał tam bowiem przez kilka lat – kiedy studiował na poznańskiej uczelni. Grę w akademickim zespole zakończył po zdobyciu brązowego medalu w sezonie 2009/10. Potem przeniósł się do Holandii, gdzie mieszka do dziś. W kraju tulipanów niemalże od razu zaczął łączyć funkcje zawodnika oraz trenera. Przez kilka lat zdobył szereg certyfikatów podczas renomowanych kursów – np. Insights Discovery Profile, KNHB HT (Hockey Trainer) 4 czy TopHockey Coaching Course. Mazany ma również imponujące doświadczenie zawodowe. Był między innymi asystentem w Hilversum, a potem pierwszym szkoleniowcem tego zespołu. W ostatnim sezonie trenował  z kolei HBR. Aktualnie prowadzi również drużynę U-18 HC Bloemendaal.

W trakcie pobytu w Holandii został powołany do reprezentacji Polski seniorów. Łącznie z „orzełkiem na piersi” rozegrał 16 meczów. Razem z biało-czerwonymi grał na Mistrzostwach Europy w 2013 roku w Boon. W 2020 roku otrzymał propozycję współpracy w sztabie szkoleniowym Dariusza Rachwalskiego, selekcjonera reprezentacji Polski.

BIO:

Data urodzenia: 10.07.1985 r.

Miejsce urodzenia: Żnin

Narodowość: Polska

Ciekawostki:

– 16 występów w reprezentacji Polski

– Uczestnik Mistrzostw Europy w 2013 roku (Boon)

– Ukończył szkołę dla trenerów KNHB HT4

Filip Sobczak