Polski Związek Hokeja na Trawie

Bartosz Żywiczka – asystent selekcjonera reprezentacji Polski

Bartosz Żywiczka to wybitny reprezentant Polski. W swojej karierze występował między innymi w KS AZS AWF Poznań, KS Pomorzanin Toruń, Bowdon HC Manchester czy Royal Herakles HC.

Jako zawodnik ligowy w Polsce wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski w hali i na otwartych boiskach z KS Pomorzanin Toruń, przełamując hegemonię WKS Grunwald Poznań. Poza granicami kraju grał w mocnych ligach i klubach – w Anglii w Bowdon HC Manchester, a w Belgii w Royal Herakles HC. Z kolei w reprezentacji Polski seniorów występował przez 15 lat. Razem z biało-czerwonymi zwyciężył w Hockey Series Open w 2018 roku w Gnieźnie, wywalczył awanse do Champions Challenge I w 2019 roku w Dublinie czy Mistrzostw Europy grupy A w 2015 roku w Pradze. W hali wystąpił na Mistrzostwach Świata w Lipsku (2015) i Berlinie (2018) oraz na Mistrzostwach Europy w Wiedniu (2014) i Antwerpii (2018). 

Od 2013 roku łączy funkcje zawodnika i trenera. Był między innymi trenerem angielskich zespołów – Harrogate HC oraz Bowdon HC czy trenerem współpracującym drużyny do lat 16 Royal Herakles Club w Belgii. Obecnie jest trenerem młodzieży w KS Pomorzanin Toruń oraz szkoleniowcem w programie PZHT „Rośnij z hokejem”. W lipcu 2020 roku został trenerem współpracującym w reprezentacji Polski seniorów.

BIO:

Data urodzenia: 27.06.1986 r.

Miejsce urodzenia: Toruń

Narodowość: Polska

Ciekawostki:

– 130 występów w reprezentacji Polski

– Były kapitan reprezentacji Polski

– Najlepszy zawodnik Hockey Series Open w 2018 roku w Gnieźnie

– Wyróżniony przez PZHT oraz prezydenta Torunia za uratowanie życia człowiekowi (w czerwcu 2020 roku, widząc pożar sąsiedniego mieszkania wszedł w ogień i wyniósł na zewnątrz mężczyznę)

Filip Sobczak