Polski Związek Hokeja na Trawie

Urośliśmy z hokejem na szóstkę!

Za nami kolejne KAMPY w ramach nowego programu Polskiego Związku Hokeja na Trawie „Rośnij z hokejem”. W trakcie dwóch weekendów udało nam się przeprowadzić sześć oryginalnych akcji szkoleniowych.

Naszą akcję zorganizowaliśmy w sześciu grupach – fioletowej, zielonej, pomarańczowej, żółtej, czerwonej i niebieskiej – w czterech województwach. Nazwy nie były oczywiście przypadkowe – na początku każdego kampu uczestnik otrzymał właściwą dla danej grupy koszulkę.

W akcjach szkoleniowych wzięło udział ponad 120 hokeistek i hokeistów w wieku 13-14 lat, których trenowało kilkunastu młodych szkoleniowców oraz reprezentantów Polski w hokeju na trawie.

W zeszły weekend dwa kampy odbyły się w Poznaniu – na boiskach AWF Poznań oraz WKS Grunwald Poznań. Z kolei w piątek wróciliśmy do zajęć z podwójną siłą i rozpoczęliśmy treningi w czterech miejscowościach – w Skierniewicach, Siemianowicach Śląskich, Gąsawie i Poznaniu. Szkoleniowcy zaprezentowali młodym zawodnikom ćwiczenia, które są przygotowane przez selekcjonerów kadr narodowych. Przeprowadziliśmy także specjalistyczne treningi dla bramkarzy. Wszystkie kampy miały formę dochodzeniową – bez zakwaterowania.

Teraz czas na podsumowanie. Przez najbliższe dni trenerzy wspólnie wybiorą zawodników, którzy spotkają się na kampie dla wyróżniających zawodniczek i zawodników w Wałczu. Odbędzie się on od 18 do 23 sierpnia. 

fot. Mariusz Orzeł

Filip Sobczak