Polski Związek Hokeja na Trawie

1000 dni prezesa Jacka Sobolewskiego i Zarządu PZHT

Dziś mija dokładnie 1000 dni odkąd prezes Polskiego Związku Hokeja na Trawie Jacek Sobolewski urzęduje na swoim stanowisku. 

Jacek Sobolewski został wybrany na prezesa Polskiego Związku Hokeja na Trawie 4 listopada 2017 roku. Oznacza to, że funkcję tę piastuje dokładnie 1000 dni. To jego pierwsza kadencja. W wyborach podczas Walnego Wyborczego Zgromadzenia Delegatów otrzymał ogromne poparcie – 37 osób głosowało za jego kandydaturą, jedna osoba była przeciwna, był też jeden głos wstrzymujący, co dawało ponad 90 proc. poparcie.

– To dla mnie motor napędowy i duża satysfakcja – mówił po wyborze prezes Sobolewski.

Prezes Zarządu PZHT od pierwszego dnia zapowiedział, że jego priorytetem jest między innymi popularyzacja dyscypliny. W trakcie jego kadencji Federacja postawiła na rozwój komunikacji – powstała profesjonalna strona internetowa, PZHT jest dostępny również na prawie wszystkich kanałach w mediach społecznościowych – Facebook, Twitter, Instagram, YouTube czy Tik Tok. Ponadto dzięki zaangażowaniu naszej Federacji udało się przeprowadzić transmisję meczu hokeja na trawie na ogólnodostępnej antenie TVP Sport – finał Terravita Pucharu Polski.

– Cieszę się także, że coraz częściej nasza dyscyplina pojawia się w lokalnych i regionalnych mediach. Jednak nie spoczywamy na laurach, bo to dopiero początek naszej drogi – twierdzi prezes PZHT.

Prezydent Polski Andrzej Duda oraz prezes PZHT Jacek Sobolewski.

Największym sukcesem organizacyjnym w tej kadencji było niewątpliwie przeprowadzenie Mistrzostw Europy do lat 16 w 2019 roku w Wałczu, podczas których młodych zawodników obserwowały pełne trybuny, a Europejska Federacja Hokeja na Trawie wystawiła PZHT bardzo dobre oceny. Ponadto dobre recenzje w środowisku hokeja na trawie zbierała organizacja Mistrzostw Polski w hali i na boiskach otwartych.

W trakcie 1000 dni urzędowania jednym z najważniejszych celów prezesa Sobolewskiego było również zmniejszenie długu Związku. Ten żmudny proces rozpoczął się tak naprawdę dzień po wyborze i trwa aż do dziś. – To zapewne najtrudniejsze zadanie, ale wierzę, że systematyczna praca jest w stanie naprawić błędy z przeszłości – mówi Sobolewski.

Jacek Sobolewski jest prezesem Zarządu PZHT, w skład którego wchodzą także: wiceprezes Rafał Grotowski, wiceprezes Tomasz Lewandowski, skarbnik Marian Koperski oraz członkowie – Zbigniew Rachwalski, Dawid Gawrysiak, Łukasz Czubaszewski, Mirosław Juszczak, Jacek Zwierzchowski, Robert Rymer oraz Jakub Seraczyn.

Filip Sobczak