Polski Związek Hokeja na Trawie

Czas na kolejne KAMPY ROŚNIJ Z HOKEJEM

W piątek (31 lipca) wystartują kolejne KAMPY w ramach programu „Rośnij z hokejem”. Tym razem będziemy w czterech miejscowościach – w Skierniewicach, Siemianowicach Śląskich, Gąsawie i Poznaniu.

Za nami dwa pierwsze hokejowe kampy. Oba odbyły się w Poznaniu – na boiskach AWF Poznań oraz WKS Grunwald Poznań. Teraz czas na kolejne. Już jutro wracamy z podwójną siłą. W piątek rano rozpoczniemy nasze akcje szkoleniowe w czterech miejscowościach. Wszystkie potrwają do niedzieli.

W pierwszej grupie – niebieskiej – zawodniczki i zawodnicy będą trenować pod okiem Martyny Wypijewskiej, Bartosza Żywiczki i Pawła Bratkowskiego. U „niebieskich” za bramkarzy będzie odpowiedzialny Marcin Kitkowski. Kamp odbędzie się w Gąsawie. Następna grupa to „żółci”, którzy będą trenować w Siemianowicach Śląskich. Tu również pojawi się czterech trenerów, a mianowicie – Natalia Kasperczyk, Mateusz Nowakowski, Damian Just oraz odpowiedzialna za golkiperów Dominika Nowicka.

Niektórzy trenerzy „Rośnij z hokejem”: Dominika Nowicka (lewy górny róg), Monika Polewczak, (prawy górny róg), Mateusz Nowakowski (lewy dolny róg) i Rafał Banaszak.

Z kolei „pomarańczowym” w Poznaniu swoje doświadczenie będą przekazywać Adrian Kozan, Patryk Karamuz, Adrian Krokosz, a treningi z bramkarzami poprowadzi Rafał Banaszak. Ostatnia grupa – czerwona – będzie trenować w Skierniewicach. Tam szkoleniowcami będą Monika Polewczak oraz Waldemar Rataj.

Przypomnijmy, że nasza specjalna akcja „Rośnij z hokejem” jest dedykowana hokeistkom i hokeistom w wieku 13-14 lat. Każdy klub w Polsce mógł powołać do niej trzech zawodników z jednego rocznika. Łącznie zostało zgłoszonych ponad 120 hokeistek i hokeistów. W związku z tym udało się nam utworzyć aż sześć grup (fioletowa, zielona, pomarańczowa, żółta, czerwona, niebieska) w czterech województwach.

Filip Sobczak