Polski Związek Hokeja na Trawie

Arkadiusz Matuszak zainspirował młodych bramkarzy

W środę (22 lipca) na kompleksie AWF w Poznaniu odbył się specjalny trening bramkarski pod okiem Arkadiusza Matuszaka. W zajęciach uczestniczyło kilkudziesięciu golkiperów.

To było największe wydarzenie dla bramkarzy w historii polskiego hokeja na trawie. W środowe popołudnie na kompleksie AWF w Poznaniu Arkadiusz Matuszak przeprowadził specjalny trening. 132-krotny reprezentant Polski starał się przekazać swoje ogromne doświadczenie w ciekawy sposób. Najpierw były rozmowy, a potem ćwiczenia ogólnorozwojowe i z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu bramkarskiego.

W treningu mogli wziąć udział wszyscy chętni – niezależnie od wieku. Łącznie w zajęciach uczestniczyło kilkudziesięciu golkiperów z wielu polskich klubów. Każdy mógł porozmawiać z popularnym „Bennym” indywidualnie czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Przy ul. Królowej Jadwigi pojawili się także dziennikarze TVP. Dziękujemy za obecność.

Arkadiusz Matuszak to 132-krotny reprezentant Polski. Na początku czerwca postanowił zakończyć karierę po 30 latach gry w hokeja na trawie. W trakcie swojej przygody grał między innymi w Pocztowcu Poznań czy w kilku holenderskich klubach. Zgodnie z zapowiedziami, po zakończeniu kariery będzie próbować przekazać swoją ogromną wiedzę młodemu pokoleniu.

Fot. Elżbieta Skowron/sportowy-poznan.pl

Filip Sobczak