Polski Związek Hokeja na Trawie

Bartosz Żywiczka wyróżniony przez prezydenta Torunia

Wskoczył w ogień i uratował życie człowiekowi – Bartosz Żywiczka, bo o nim mowa został dziś wyróżniony przez prezydenta Torunia Michała Zaleskiego.

Asystent trenera reprezentacji Polski mężczyzn oraz zawodnik KS Pomorzanin Toruń Bartosz Żywiczka uratował życie człowiekowi. Przed rozpoczęciem spotkania o złoty medal Mistrzostw Polski – WKS Grunwald Poznań kontra KS Pomorzanin Toruń – PZHT postanowił nagrodzić Żywiczkę za bohaterskie zachowanie i przykład obywatelskiej postawy. W tym tygodniu hokeista został wyróżniony również przez prezydenta Torunia Michała Zaleskiego.

– Gratuluję Panu bohaterskiego zachowania, które wskazuje na Pana wysokie walory osobowościowe oraz szlachetne cechy charakteru. Okazał je Pan człowiekowi w potrzebie i uratował mu Pan życie. W ten sposób wzmocnił Pan przekonanie wszystkich torunian, że zawsze mogą liczyć na pomoc nie tylko ze strony profesjonalnych służb ratunkowych, ale także osób ze swojego sąsiedzkiego otoczenia. Serdecznie za to Panu dziękuję – czytamy w liście przekazanym dla zawodnika.

Bartosz Żywiczka otrzymał list gratulacyjny oraz upominek. Gratulujemy!

Fot. Urząd Miasta Torunia

Filip Sobczak