Polski Związek Hokeja na Trawie

Pierwsza konsultacja pod okiem Dariusza Rachwalskiego

W minionym tygodniu – od 6 do 11 lipca – odbyła się konsultacja szkoleniowa reprezentacji Polski mężczyzn. Biało-czerwoni trenowali po raz pierwszy pod okiem nowego selekcjonera Dariusza Rachwalskiego oraz jego sztabu szkoleniowego.

Na początku czerwca Dariusz Rachwalski podpisał kontrakt z Polskim Związkiem Hokeja na Trawie i został nowym selekcjonerem reprezentacji. Przez miesiąc miał czas na skompletowanie sztabu szkoleniowego i wysłanie pierwszych powołań. 6 lipca „nowa” reprezentacja Polski przybyła na konsultację szkoleniową w Wałczu.

Na początku selekcjoner przedstawił zawodnikom nowy sztab kadry. W Wałczu zameldowali się między innymi trener współpracujący Bartosz Żywiczka, psycholog Karolina Jenczylik czy trener od przygotowania fizycznego Michał Włodarczyk. Sztab uzupełnili Robert Grzeszczak oraz Łukasz Karbowski, którzy mieli przyjemność pracy z poprzednim selekcjonerem Karolem Śnieżkiem.

Celem głównym konsultacji było ustalenie zasad funkcjonowania drużyny oraz celów na najbliższe miesiące i lata. – Przeprowadziliśmy wiele rozmów z zawodnikami – grupowych i indywidualnych – mówi selekcjoner reprezentacji Dariusz Rachwalski. – Ale to oczywiście nie wszystko. Grafik był niezwykle napięty. Zawodnicy praktycznie nie mieli wolnego – zaczynaliśmy o godz. 7:30, a kończyliśmy późnym wieczorem. 

W kadrze Dariusza Rachwalskiego doszło do zmian pokoleniowych. Na konsultację przybyli zawodnicy, którzy do tej pory nie mieli okazji grać w „dorosłej” reprezentacji – Robert Pawlak, Gracjan Jarzyński, Eryk Bembenek, Jakub Chumeńczuk oraz Wojciech Rutkowski. 

– Mogę śmiało powiedzieć, że wszyscy zawodnicy i członkowie sztabu szkoleniowego spisali się bardzo dobrze podczas tej konsultacji. Uważam, że jeżeli dobrze przepracowaliśmy ten okres, to trzeba o tym głośno powiedzieć. Nie spoczywamy na laurach i będziemy reagować jeśli będziemy szli w złym kierunku. Jednak na ten moment jestem zadowolony – zakończył Rachwalski.

Teraz kadrowicze mają kilka dni przerwy. Kolejna konsultacja szkoleniowa rozpocznie się już w najbliższą niedzielę (19 lipca). Biało-czerwoni ponownie spotkają się w Wałczu.

Filip Sobczak