Polski Związek Hokeja na Trawie

Tomasz Dutkiewicz zakończył karierę

W minioną sobotę (4 lipca) jeden z najlepszych hokeistów w historii polskiego hokeja na trawie Tomasz Dutkiewicz zakończył karierę. „Bobi” zaliczył 158 meczów w kadrze i zdobył 59 bramek. Jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski z WKS Grunwald Poznań. 

Trudno to sobie wyobrazić, ale w przyszłym sezonie kibice hokeja na trawie nie będą oglądać na boisku Tomasza Dutkiewicza. W miniony weekend popularny „Bobi” postanowił zakończyć swoją karierę i trzeba przyznać, że był to wymarzony moment. W swoim ostatnim meczu zaliczył fantastyczną asystę, po której Artur Mikuła zapewnił „Wojskowym” kolejne Mistrzostwo Polski – WKS Grunwald Poznań wygrał z KS Pomorzanin Toruń 2:1.

Przez lata WKS Grunwald Poznań mógł się szczycić swoim wychowankiem. Dutkiewicz w swojej 32-letniej karierze z hokejem na trawie zdobył kilkadziesiąt medali Mistrzostw Polski na otwartych boiskach i kilkanaście w hali. Jest wybitnym reprezentantem Polski – z „orzełkiem na piersi” zagrał 158 razy i zdobył 59 bramek. Został także wybrany do „11-stki dwudziestolecia Polskiego Związku Hokeja na Trawie”. 

Kibice na pewno kojarzyli go z ogromnej siły i jeszcze większej woli walki. Zasłynął jednak z piekielnie silnych i chirurgicznych pchnięć z krótkich rogów. Wielokrotnie zdobywał decydujące bramki dla WKS oraz reprezentacji Polski. Po ostatnim meczu zapowiedział, że będzie chciał prowadzić treningi krótkich rogów z młodymi zawodnikami. 

Tomek, dziękujemy!

Filip Sobczak