Polski Związek Hokeja na Trawie

Bartosz Żywiczka uratował życie człowiekowi

Asystent trenera reprezentacji Polski mężczyzn oraz zawodnik KS Pomorzanin Toruń Bartosz Żywiczka uratował życie człowiekowi. Przed rozpoczęciem spotkania o złoty medal Mistrzostw Polski – WKS Grunwald Poznań kontra KS Pomorzanin Toruń – PZHT postanowił nagrodzić Żywiczkę za bohaterskie zachowanie i przykład obywatelskiej postawy.

19 czerwca w kamienicy w Toruniu, w której mieszka Bartosz Żywiczka wybuchł pożar. Najpierw zawodnik Pomorzanina wyczuł charakterystyczną woń i wyszedł na klatkę schodową. Wtedy był już pewien, że w mieszkaniu na drugim piętrze doszło do pożaru. Drzwi do lokum były zamknięte, ale na szczęście nie na klucz.

– Udało mi się dostać do środka, jednak niewiele było widać. Wyszedłem z powrotem na klatkę i zacząłem prosić sąsiadów, żeby wezwali służby ratunkowe – relacjonuje Żywiczka. – Natychmiast wróciłem do płonącego mieszkania z kubłami wody. Dym był już ogromy i musiałem poruszać się na czworaka. Wtedy też zauważyłem nieprzytomnego człowieka.

Sekretarz generalny PZHT Piotr Wilkoński oraz Bartosz Żywiczka.

Po chwili obaj mężczyźni byli już na zewnątrz, a niedługo potem na miejsce zdarzenia przybyli strażacy, którym udało się ugasić pożar. Okazało się, że w mieszkaniu zapaliła się kanapa. Sprawą już zajmują się policjanci, którzy badają dokładne okoliczności i szczegóły pożaru.

Służby na drugi dzień nieoficjalnie przyznawały, że gdyby nie bohaterskie zachowanie Bartosza Żywiczki, to raczej nie udałoby się uratować życia człowiekowi, który znajdował się w płonącym mieszkaniu.

Gratulujemy!

Fot. główne Tomasz Michalczuk

Filip Sobczak