Polski Związek Hokeja na Trawie

Paweł Linkowski zagwiżdże po raz ostatni

Niedzielny (5 lipca) finał Terravita Pucharu Polski w hokeju na trawie będzie ostatnim meczem w karierze dla Pawła Linkowskiego. Ten niezwykle ceniony sędzia międzynarodowy zdecydował się na zakończenie kariery.

Paweł Linkowski odchodzi na hokejową emeryturę. To niewątpliwie jeden z najlepszych arbitrów w historii polskiego hokeja na trawie. Linkowski był ceniony również na arenie międzynarodowej – jako pierwszy polski arbiter otrzymał „koronkę” FIH, czyli certyfikat sędziego pierwszego stopnia

W swojej karierze sędziował między innymi w finałach Halowych Mistrzostw Świata – w 2015 roku w Lipsku i 2018 roku w Berlinie, w meczu o brązowy medal HMŚ w Poznaniu w 2011 roku czy w finale Halowych Mistrzostw Europy w Wiedniu w 2014 roku.

Z kolei kibice hokeja na trawie w Polsce byli przyzwyczajeni, że Kolegium Sędziów PZHT systematycznie wybierało Linkowskiego do kolejnych finałów Mistrzostw Polski. Na zakończenie kariery pochodzący z Gniezna arbiter również będzie rozjemcą finałowego pojedynku. W niedzielę wspólnie z Marcinem Grochalem poprowadzi mecz o Terravita Puchar Polski w hokeju na trawie.

– Możliwość poprowadzenia z Pawłem jego ostatniego meczu to dla mnie spore wyróżenienie – mówi Marcin Grochal. – Pamiętam, że kiedy próbowałem się przebijać, to sędziowanie z Pawłem Linkowskim – arbitrem, który był na wysokich miejscach na światowych listach – bardzo wiele mi dawało. Na pewno będę go wspominać jako arbitra, który był powszechnie lubiany i zawsze wzbudzał pozytywne emocje, co w przypadku sędziego jest ewenementem.

Finał Terravita Pucharu Polski w hokeju na trawie zostanie wyemitowany „na żywo” na antenie TVP Sport. Tuż przed rozpoczęciem tego pojedynku Polski Związek Hokeja na Trawie będzie chciał podziękować Pawłowi Linkowskiemu

Fot. FIH

Filip Sobczak