Polski Związek Hokeja na Trawie

Startuje Terravita Puchar Polski

W weekend odbędą się pierwsze mecze o Terravita Puchar Polski w hokeju na trawie. Rozgrywki te wracają do kalendarza PZHT po 13 latach przerwy. 

Hokej na trawie – po piłce nożnej oraz żużlu – jest trzecią dyscypliną, która wróciła do gry po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. Rozgrywki ligowe zostały znacznie okrojone – na początku lipca odbędą się jedynie mecze o medale Mistrzostw Polski, ale PZHT postanowił zorganizować – po 13 latach przerwy – Puchar Polski, który wystartuje już w najbliższy weekend. Ze względu na wciąż panujący stan epidemii rozgrywki zostaną zorganizowane w rygorze sanitarnym – wszystkie spotkania odbędą się na jednym obiekcie (boisko AWF w Poznaniu), który został odpowiednio przygotowany.

– Zespoły będą musiały przyjechać na obiekt nie wcześniej niż 70 minut przed meczem, wszyscy zawodnicy oraz członkowie sztabu szkoleniowego będą mieć mierzoną temperaturę. Jeśli ktoś będzie mieć „gorączkę”, to zostanie przebadany na obecność koronawirusa. W przypadku pozytywnego wyniku zostanie przewieziony do szpitala – wyjaśnia rzecznik PZHT Filip Sobczak. – Ponadto szatnie, węzły sanitarne, ławki rezerwowych czy sprzęt będą systematycznie dezynfekowane. Wszystkie zasady można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej PZHT. 

Rozgrywki o Terravita Puchar Polski będą na pewno oryginalne. Po pierwsze zostaną rozegrane w zaledwie trzy tygodnie, a po drugie będą mieć oryginalną formę. PZHT postanowił podzielić 12 zespołów na cztery grupy. Co ważne – zespoły nie były rozstawione, dlatego jedną z grup można nazwać „grupą śmierci”, bowiem trafili do niej mistrz Polski WKS Grunwald Poznań oraz wicemistrz KS Pomorzanin Toruń. Do kolejnej fazy rozgrywek – półfinałów – awansują tylko zespoły z pierwszych miejsc. Półfinałowe starcia odbędą się 28 czerwca (niedziela), a wielki finał tydzień później – 5 lipca. 

Warto dodać, że rozgrywki o Puchar Polski zyskały sponsora tytularnego. Turniej będzie nazywać się „Terravita Puchar Polski”. Marka będzie obecna na wszystkich nośnikach reklamowych oraz na kompleksie AWF Poznań w trakcie rozgrywania wszystkich meczów. Ponadto PZHT wraz z Terravitą po każdym spotkaniu będzie nagradzał najlepszego zawodnika.

Mecze Terravita Pucharu Polski będą do odwołania odbywać się bez udziału publiczności. Przypominamy jednak, że wszystkie spotkania będzie można oglądać „na żywo” za pośrednictwem kanału „Hokej Superliga” w portalu YouTube. 

Faza grupowa: 

Grupa A:

LKS Gąsawa

KS Stella Gniezno

KS Warta Poznań

Grupa B:

UKH Start 1954 Gniezno

WKS Grunwald Poznań

KS Pomorzanin Toruń 

Grupa C: 

UKHT Ósemka Tarnowskie Góry

HKS Siemianowiczanka

AZS Politechnika Poznańska

Grupa D:

MKS Środa Wielkopolska

KS AZS AWF Poznań

KS Polonia Skierniewice

20.06.2020 r.

11.00 – gr. A 1-3 – LKS Gąsawa – KS Warta Poznań

13.30 – gr. B 1-3 – UKH Start 1954 Gniezno – KS Pomorzanin Toruń

16.00 – gr. C 1-3 – UKHT Ósemka Tarnowskie Góry – AZS Politechnika Poznańska

18.30 – gr. D 1-3 – MKS Środa Wielkopolska – KS Polonia Skierniewice

21.06.2020 r.

11.00 – gr. A 2-1 – KS Stella Gniezno – LKS Gąsawa  

13.30 – gr. B 2-1 – WKS Grunwald Poznań  – UKH Start 1954 Gniezno 

16.00 – gr. C 2-1 – HKS Siemianowiczanka  – UKHT Ósemka Tarnowskie Góry 

18.30 – gr. D 2-1 – KS AZS AWF Poznań – MKS Środa Wielkopolska  

27.06.2020 r. 

11.00 – gr. A 3-2 – KS Warta Poznań – KS Stella Gniezno  

13.30 – gr. B 3-2 – KS Pomorzanin Toruń – WKS Grunwald Poznań  

16.00 – gr. C 3-2 – AZS Politechnika Poznańska – HKS Siemianowiczanka 

18.30 – gr. D 3-2 – KS Polonia Skierniewice – KS AZS AWF Poznań 

Półfinały: 

28.06.2020 r.

15.00 – I półfinał PP – zwycięzcy grup A i B

17.30 – II półfinał PP – zwycięzcy grup C i D

Finał: 

05.07.2020 r.

15.15 – zwycięzcy półfinałów nr I i II

fot. fotohockey

Filip Sobczak