Polski Związek Hokeja na Trawie

KS Pomorzanin Toruń zagra w Turcji

Klub Sportowy Pomorzanin Toruń – jako Halowy Mistrz Polski – będzie reprezentował naszą Federację w najbliższej edycji Halowego Klubowego Pucharu Europy. Turniej odbędzie się w tureckiej Alanyi.

Kilka miesięcy temu Halowy Klubowy Puchar Europy odbył się w Poznaniu. Europejski czempionat zdobył niemiecki zespół Der Club an der Alster, który w finale pokonał austriacki SV Wiedeń. Gospodarze – WKS Grunwald Poznań – zakończyli turniej na czwartym miejscu. Oznacza to, że nasza Federacja zachowała miejsce w „elitarnym” gronie ośmiu najlepszych zespołów w Europie.

Dwa tygodnie później odbyły się Finały Halowych Mistrzostw Polski. W meczu o złoty medal KS Pomorzanin Toruń pokonał WKS Grunwald Poznań 7:5. Dlatego w przyszłym roku w HKPE Polskę będzie reprezentować zespół z Grodu Kopernika. Europejska Federacja Hokeja na Trawie (EHF) zdradziła już, że tym razem turniej odbędzie się w Turcji w miejscowości Alanya od 12 do 14 lutego 2021 roku.

„Pomorek” trafił do grupy „A”, gdzie zmierzy się z: Rot-Weiss Koln (Niemcy), FC Barcelona (Hiszpania) oraz HK Zelina (Chorwacja). W drugiej grupie zagrają: Post SV (Austria), HC Mińsk (Białoruś), Dinamo Elektrostal (Rosja) oraz gospodarze Gaziaantep Polisgücü SK (Turcja).

– Uważam, że mogliśmy trafić gorzej. Wydaje mi się, że druga grupa jest mocniejsza, bo zagrają w niej bardzo dobre zespoły z Austrii, Białorusi i Rosji oraz gospodarze, którzy będą mieć atut własnej hali – uważa trener KS Pomorzanin Toruń Maciej Zieliński. – Zresztą jeśli jedziesz na turniej w „elicie”, to nie możesz patrzeć na rywali, bo tak naprawdę każdy zespół będzie bardzo mocny. Na pewno będziemy chcieli walczyć ze wszystkimi i pokazać się z jak najlepszej strony.

Przypomnijmy, że w przyszłym roku w europejskich pucharach zagra również żeńska drużyna – KS Rogowo. Europejska Federacja Hokeja na Trawie (EHF) poinformowała, że Women’s Challenge II odbędzie się w Polsce. Turniej zostanie rozegrany w hali w Rogowie.

Fot. T. Michalczuk

Filip Sobczak