Polski Związek Hokeja na Trawie

KS Rogowo gospodarzem Women’s Challenge II

W tym tygodniu Europejska Federacja Hokeja na Trawie (EHF) poinformowała, że halowy turniej Women’s Challenge II odbędzie się w Polsce. Turniej zostanie rozegrany w hali w Rogowie.

Żeńska drużyna hokeja na trawie w końcu wystąpi w europejskich rozgrywkach. W przyszłym roku Women’s Challenge II w halowej odmianie hokeja na trawie odbędzie się w Rogowie. Oznacza to, że gospodarzem imprezy będzie klub KS Rogowo.

Areną zmagań będzie hala sportowa przy ul. Szkolnej w Rogowie. Obiekt ten zdał egzamin na początku roku. W hali w Rogowie odbyło się kilka międzynarodowych meczów – reprezentacja Polski kobiet rywalizowała z RPA. Wszystkie spotkania obserwował komplet publiczności. 

– Cieszy, że nasza Federacja znowu otrzymała ten zaszczyt od EHF i będzie gospodarzem turnieju. Jestem przekonany, że klub i społeczność hokejowa w Rogowie staną na wysokości zadania i to będzie bardzo dobrze zorganizowane wydarzenie – mówi prezes PZHT Jacek Sobolewski. 

Women’s Challenge II zostanie rozegrany w dniach 20-21 lutego 2021 roku. Pewne jest, że w turnieju wystąpią ABC-Team z Finalandii, HK Triglav Predanovci ze Słowenii oraz gospodarze KS Rogowo. Pozostałe trzy zespoły wciąż nie potwierdziły udziału w imprezie.

Fot. Paweł Siczyński

Filip Sobczak