Polski Związek Hokeja na Trawie

Wylosowano fazę grupową Pucharu Polski

W środę (10 czerwca) w siedzibie Polskiego Związku Hokeja na Trawie odbyło się losowanie fazy grupowej Pucharu Polski w hokeju na trawie. Rozgrywki zostaną rozegrane od 20 czerwca do 5 lipca.

Gośćmi specjalnymi dzisiejszego wydarzenia byli zawodnicy z „11-stki dwudziestolecia PZHT” Zbigniew Juszczak oraz Rafał Grotowski. Wybitni Polscy hokeiści wylosowali i przydzielili zespoły do czterech grup: A, B, C oraz D. Najciekawiej zapowiada się rywalizacja w grupie „B”, którą można nazwać grupą „śmierci”, bowiem zagrają w niej UKH Start 1954 Gniezno, WKS Grunwald Poznań oraz KS Pomorzanin Toruń. 

Mecze Pucharu Polski będą odbywać się w systemie „każdy z każdym” (wszystkie muszą zostać rozstrzygnięte). Do kolejnej fazy rozgrywek – półfinałów – awansują tylko zespoły z pierwszych miejsc.

Pojedynki w fazie grupowej zostaną rozegrane w terminie 20-21 czerwca (sobota i niedziela) oraz 27 czerwca (sobota). Z kolei półfinałowe starcia odbędą się 28 czerwca (niedziela), a wielki finał tydzień później – 5 lipca. 

Wszystkie mecze Pucharu Polski w sezonie 2019/20 odbędą się na kompleksie Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Królowej Jadwigi w Poznaniu. PZHT zdecydował się na takie rozwiązanie ze względu na panujący w naszym kraju stan epidemiczny. Nasza Federacja oraz władze AWF w Poznaniu zapewnią odpowiedni rygor sanitarny. Zasady bezpieczeństwa będą przestrzegane zgodnie z rozporządzeniem Rady MInistrów z dnia 29 maja 2020 r., poz. 964.

Puchar Polski w hokeju na trawie:

Grupa A:

LKS Gąsawa
KS Stella Gniezno
KS Warta Poznań

Grupa B:

UKH Start 1954 Gniezno
WKS Grunwald Poznań
KS Pomorzanin Toruń

Grupa C:

UKHT Ósemka Tarnowskie Góry
HKS Siemianowiczanka
AZS Politechnika Poznańska

Grupa D:

MKS Środa Wielkopolska
KS AZS AWF Poznań
KS Polonia Skierniewice

Fot. Elżbieta Skowron/sportowy-poznan.pl

Filip Sobczak