Polski Związek Hokeja na Trawie

Przed nami losowanie Pucharu Polski

W środę (10 czerwca) o 12:00 w siedzibie Polskiego Związku Hokeja na Trawie odbędzie się losowanie Pucharu Polski. Gośćmi specjalnymi będą zawodnicy z naszych „11-stek dwudziestolecia” Zbigniew Juszczak oraz Rafał Grotowski.

Już 20 czerwca zostanie rozegrany pierwszy mecz hokeja na trawie w Polsce po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. Tego dnia odbędą się spotkania fazy grupowej Pucharu Polski 2019/20, czyli rozgrywek, które PZHT postanowił ponownie zorganizować po 13 latach przerwy. Nim jednak hokeiści wyjdą na murawę, nasza federacja zaplanowała losowanie fazy grupowej rozgrywek.

Odbędzie się ono w środę (10 czerwca) o 12:00 w siedzibie Polskiego Związku Hokeja na Trawie. Gośćmi specjalnymi będą Zbigniew Juszczak oraz Rafał Grotowski, czyli zawodnicy, którzy niedawno zostali wybrani do naszych „11-stek dwudziestolecia”. Losowanie będzie można śledzić „NA ŻYWO” za pośrednictwem profilu „Polski Hokej na Trawie” w portalu Facebook.

Tak jak wcześniej informowaliśmy, do Pucharu Polski zgłosiło się 12 drużyn – siedem z „Hokej Superligi”: WKS Grunwald Poznań, KS Pomorzanin Toruń, KS AZS AWF Poznań, LKS Gąsawa, KS Warta Poznań, AZS Politechnika Poznańska i UKH Start 1954 Gniezno oraz pięć z „I ligi”: KS Stella Gniezno, HKS Siemianowiczanka, MKS Środa Wielkopolska, KS Polonia Skierniewice i UKHT Ósemka Tarnowskie Góry. 

Zbigniew Juszczak oraz Rafał Grotowski wylosują i przydzielą zespoły do czterech grup: A, B, C oraz D. Mecze będą odbywać się w systemie „każdy z każdym” (wszystkie muszą zostać rozstrzygnięte). Do kolejnej fazy rozgrywek – półfinałów – awansują tylko zespoły z pierwszych miejsc. Półfinałowe starcia odbędą się 28 czerwca (niedziela), a wielki finał tydzień później – 5 lipca. 

Wszystkie mecze Pucharu Polski w sezonie 2019/20 odbędą się na kompleksie Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Królowej Jadwigi w Poznaniu. Spotkania fazy grupowej zostaną rozegrane 20 i 21 czerwca oraz 27 czerwca. Z kolei półfinały 28 czerwca, a wielki finał 5 lipca.

PZHT zdecydował się na takie rozwiązanie ze względu na panujący w naszym kraju stan epidemiczny. Nasza Federacja oraz władze AWF w Poznaniu zapewnią odpowiedni rygor sanitarny. Zasady bezpieczeństwa będą przestrzegane zgodnie z rozporządzeniem Rady MInistrów z dnia 29 maja 2020 r., poz. 964.

Fot. fotohockey

Filip Sobczak