Polski Związek Hokeja na Trawie

Hokeiści na trawie znowu zagrają o Puchar Polski

Po trzynastu latach przerwy Polski Związek Hokeja na Trawie ponownie organizuje rozgrywki o Puchar Polski. O nowe-stare trofeum powalczy 12 drużyn klubowych z „Hokej Superligi” oraz I ligi. PZHT – zgodnie z zapowiedziami – prezentuje format rozgrywek.

Tak jak wcześniej informowaliśmy, do Pucharu Polski zgłosiło się 12 drużyn – siedem z „Hokej Superligi”: WKS Grunwald Poznań, KS Pomorzanin Toruń, KS AZS AWF Poznań, LKS Gąsawa, KS Warta Poznań, AZS Politechnika Poznańska i UKH Start 1954 Gniezno oraz pięć z „I ligi”: KS Stella Gniezno, HKS Siemianowiczanka, MKS Środa Wielkopolska, KS Polonia Skierniewice i UKHT Ósemka Tarnowskie Góry. 

Zgodnie z zapowiedziami w środę (3 czerwca) Polski Związek Hokeja na Trawie przedstawia format Pucharu Polski w sezonie 2019/20. Drużyny klubowe zostaną podzielone na cztery grupy: A, B, C oraz D. Mecze w grupach będą odbywać się w systemie „każdy z każdym”. 

Bez wątpienia nowością będzie niestandardowa punktacja – za zwycięstwo drużyna otrzyma aż pięć punktów, za remis dwa punkty, a za porażkę nie więcej niż dwoma bramkami jeden punkt. Wszystkie mecze fazy grupowej zostaną rozegrane w terminie 20-21 czerwca (sobota i niedziela) oraz 27 czerwca (sobota). 

Do kolejnej fazy rozgrywek – półfinałów – awansują tylko zespoły z pierwszych miejsc. Półfinałowe starcia odbędą się 28 czerwca (niedziela), a wielki finał tydzień później – 5 lipca. 

Wcześniej, bo 10 czerwca o godz. 12:00 zostanie zorganizowane losowanie fazy grupowej Pucharu Polski 2019/20. Zgodnie z zapowiedziami, będzie transmitowane w naszych mediach społecznościowych. 

Wszystkie mecze – z zachowaniem rygoru sanitarnego – odbędą się na jednym obiekcie. Szczegóły znajdą się w regulaminie Pucharu Polski w hokeju na trawie, który Polski Związek Hokeja na Trawie opublikuje jeszcze w tym tygodniu.

Fot. fotohockey

Filip Sobczak