Polski Związek Hokeja na Trawie

KS Pomorzanin Toruń zagra w Halowym Klubowym Pucharze Europy

W tym tygodniu Polski Związek Hokeja na Trawie potwierdził udział Halowego Mistrza Polski z sezonu 2019/20 (KS Pomorzanin Toruń) w Halowym Klubowym Pucharze Europy. W europejskich rozgrywkach może wystąpić także żeńska drużyna z Polski.

Kilka miesięcy temu osiem najlepszych klubowych drużyn w Europie rywalizowało w Poznaniu. Polskę reprezentował WKS Grunwald Poznań. Podopieczni Karola Śnieżka zajęli czwarte miejsce i utrzymali się w „elitarnym” gronie. Dwa tygodnie później odbyły się Finały Halowych Mistrzostw Polski. W meczu o złoty medal KS Pomorzanin Toruń pokonał WKS Grunwald Poznań 7:5. Oznacza to, że PZHT nominował drużynę z „Grodu Kopernika” do uczestnictwa w przyszłorocznym Halowym Klubowym Pucharze Europy. 

Władze KS Pomorzanin Toruń poinformowały, że są zainteresowane uczestnictwem w tym turnieju, a w tym tygodniu Polski Związek Hokeja na Trawie oficjalnie potwierdził Europejskiej Federacji Hokeja na Trawie (EHF), że to właśnie zespół Macieja Zielińskiego będzie reprezentował Polskę w HKPE. Na razie nie znamy oficjalnego terminu oraz miejsca rozegrania turnieju. EHF niebawem podejmie decyzję w tej sprawie.

Na początku 2021 roku w europejskich rozgrywkach może wystąpić również żeńska drużyna z Polski. O organizację Challenge II kobiet stara się klub KS Rogowo. Władze drużyny dostarczyły już dokumenty do Europejskiej Federacji Hokeja na Trawie (EHF). Jednak podobnie jak w przypadku mężczyzn, na decyzję europejskiej centrali musimy jeszcze poczekać.

Fot. Paweł Siczyński

Filip Sobczak