Polski Związek Hokeja na Trawie

Hokej na trawie w Polsce zostanie „odmrożony”

Wprowadzony przez rząd IV etap „odmrażania” gospodarki oznacza “zielone” światło dla hokeja na trawie. Polski Związek Hokeja na Trawie potwierdza, że rozgrywki ligowe w sezonie 2019/20 zostaną dokończone.

Od 30 maja w naszym kraju będzie możliwość organizacji wydarzeń sportowych do 150 osób, ale na razie bez udziału publiczności. W związku z tym Polski Związek Hokeja na Trawie wdroży zapowiadany wcześniej „WARIANT I” powrotu do rozgrywek ligowych w sezonie 2019/20 w kat. seniorzy, seniorki, juniorzy i juniorki. Rozgrywki w kat. juniorzy młodsi, juniorki młodsze, młodzik oraz dzieci są prowadzone przez wojewódzkie związki hokeja na trawie. 

Rozgrywki ligowe w sezonie 2019/20 zostaną dokończone w przedziale czasowym – od 20 czerwca do 5 lipca. Już niebawem Wydział Gier i Dyscypliny oraz Wydział Wyszkolenia przedstawią terminarze. Szczegółowy kalendarz będziemy publikować za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz mediów społecznościowych.

Przypominamy także, że w tym samym przedziale czasowym – od 20.06.2020 r. do 05.07.2020 r. – Polski Związek Hokeja na Trawie przeprowadzi rozgrywki o Puchar Polski w hokeju na trawie w kat. senior. Do 29.05.2020 r. trwają zgłoszenia do tych rozgrywek. Z kolei do 03.06.2020 r. WGiD i WW PZHT przedstawi format Pucharu.

Poniżej przedstawiamy wspomniany wcześniej „WARIANT I”. 

WARIANT I

SUPERLIGA i I LIGA

 1. Anulowane zostały rundy wiosenne (7 kolejek SUPERLIGI i 8 kolejek I ligi)
 2. W sezonie 2019/20 nie będzie awansów i spadków
 3. Zespoły sklasyfikowane na miejscach I-II w Superlidze rozegrają mecz o Mistrzostwo Polski (gospodarzem meczu będzie drużyna wyżej sklasyfikowana w tabeli)
 4. Zespoły sklasyfikowane na miejscach III-IV w Superlidze rozegrają mecz o brązowy medal Mistrzostw Polski (gospodarzem meczu będzie drużyna wyżej sklasyfikowana w tabeli)
 5. Zespoły z miejsc 5-8 w Superlidze oraz miejsc 1-6 I ligi zostaną sklasyfikowane na podstawie aktualnie zajmowanego miejsca w tabeli

SENIORKI 

 1. Anulowana została runda wiosenna rozgrywek
 2. Rozegrane zostaną 2 zaległe mecze rundy jesiennej
 3. Zespoły sklasyfikowane na miejscach I-II rozegrają mecz o Mistrzostwo Polski (gospodarzem meczu będzie drużyna wyżej sklasyfikowana w tabeli)
 4. Zespoły sklasyfikowane na miejscach III-IV rozegrają mecz o brązowy medal Mistrzostw Polski (gospodarzem meczu będzie drużyna wyżej sklasyfikowana w tabeli)

JUNIORZY 

 1. Anulowana została runda wiosenna rozgrywek 
 2. Rozegrany zostanie 1 zaległy mecz z rundy jesiennej
 3. Zespoły sklasyfikowane na miejscach I-IV rozegrają play-off (I para półfinałowa – I-IV, druga para półfinałowa II-III) – gospodarzami meczów będą drużyny wyżej sklasyfikowane w tabeli)
 4. Zwycięzcy par półfinałowych rozegrają mecz o Mistrzostwo Polski (gospodarzem meczu będzie drużyna wyżej sklasyfikowana w tabeli), a przegrani par półfinałowych rozegrają mecz o brązowy medal Mistrzostw Polski (gospodarzem meczu będzie drużyna wyżej sklasyfikowana w tabeli)
 5. Zespoły sklasyfikowane na miejscach VI-VII rozegrają mecz o prawo gry o V miejsce (gospodarzem meczu będzie drużyna wyżej sklasyfikowana w tabeli). Zwycięzca rozegra mecz o miejsce V z drużyną KS Warta Poznań 

JUNIORKI 

 1. Anulowana została runda wiosenna rozgrywek 
 2. Zespoły sklasyfikowane na miejscach I-IV rozegrają play-off (I para półfinałowa – I-IV, druga para półfinałowa II-III) – gospodarzami meczów będą drużyny wyżej sklasyfikowane w tabeli
 3. Zwycięzcy par półfinałowych rozegrają mecz o Mistrzostwo Polski  (gospodarzem meczu będzie drużyna wyżej sklasyfikowana w tabeli), a przegrani par półfinałowych rozegrają mecz o brązowy medal Mistrzostw Polski (gospodarzem meczu będzie drużyna wyżej sklasyfikowana w tabeli)
 4. Zespoły sklasyfikowane na miejscach V-VI rozegrają dwumecz o miejsce V (gospodarzem pierwszego meczu będzie zespół sklasyfikowany niżej w tabeli)

fot. Paweł Siczyński

Filip Sobczak