Polski Związek Hokeja na Trawie

Decyzja ws. rozgrywek ligowych w sezonie 2019/20

Prezentujemy komunikat Zarządu Polskiego Związku Hokeja na Trawie w sprawie rozgrywek w sezonie 2019/20.

Zarząd Polskiego Związku Hokeja na Trawie informuje, że w dniu 12.05.2020 podjął decyzję, że warunkiem kontynuowania rozgrywek ligowych 2019/2020 jest otrzymanie do dnia 09.06.2020 r. zgody na ich wznowienie.

Ponadto, w oparciu o opracowane przez Wydział Gier i Dyscypliny oraz Wydział Wyszkolenia warianty zakończenia rozgrywek zatwierdzono n/w rozwiązania. Przyjęty przedział czasowy przeprowadzenia rozgrywek to: 20.06-05.07.2020.

WARIANT I

SUPERLIGA i I LIGA

 1. Anulowane zostały rundy wiosenne (7 kolejek SUPERLIGI i 8 kolejek I ligi)
 2. W sezonie 2019/20 nie będzie awansów i spadków
 3. Zespoły sklasyfikowane na miejscach I-II w Superlidze rozegrają mecz o Mistrzostwo Polski (gospodarzem meczu będzie drużyna wyżej sklasyfikowana w tabeli)
 4. Zespoły sklasyfikowane na miejscach III-IV w Superlidze rozegrają mecz o brązowy medal Mistrzostw Polski (gospodarzem meczu będzie drużyna wyżej sklasyfikowana w tabeli)
 5. Zespoły z miejsc 5-8 w Superlidze oraz miejsc 1-6 I ligi zostaną sklasyfikowane na podstawie aktualnie zajmowanego miejsca w tabeli
 6. Zespoły Superligi i I ligi zostaną zaproszone do udziału we wprowadzonych rozgrywkach o Puchar Polski (szczegóły w oddzielnym komunikacie)

SENIORKI

 1. Anulowana została runda wiosenna rozgrywek
 2. Rozegrane zostaną 2 zaległe mecze rundy jesiennej
 3. Zespoły sklasyfikowane na miejscach I-II rozegrają mecz o Mistrzostwo Polski (gospodarzem meczu będzie drużyna wyżej sklasyfikowana w tabeli)
 4. Zespoły sklasyfikowane na miejscach III-IV rozegrają mecz o brązowy medal Mistrzostw Polski (gospodarzem meczu będzie drużyna wyżej sklasyfikowana w tabeli)

JUNIORZY

 1. Anulowana została runda wiosenna rozgrywek 
 2. Rozegrany zostanie 1 zaległy mecz z rundy jesiennej
 3. Zespoły sklasyfikowane na miejscach I-IV rozegrają play-off (I para półfinałowa – I-IV, druga para półfinałowa II-III) – gospodarzami meczów będą drużyny wyżej sklasyfikowane w tabeli)
 4. Zwycięzcy par półfinałowych rozegrają mecz o Mistrzostwo Polski  (gospodarzem meczu będzie drużyna wyżej sklasyfikowana w tabeli), a przegrani par półfinałowych rozegrają mecz o brązowy medal Mistrzostw Polski (gospodarzem meczu będzie drużyna wyżej sklasyfikowana w tabeli)
 5. Zespoły sklasyfikowane na miejscach VI-VII rozegrają mecz o prawo gry o V miejsce (gospodarzem meczu będzie drużyna wyżej sklasyfikowana w tabeli). Zwycięzca rozegra mecz o miejsce V z drużyną KS Warta Poznań

JUNIORKI

 1. Anulowana została runda wiosenna rozgrywek 
 2. Zespoły sklasyfikowane na miejscach I-IV rozegrają play-off (I para półfinałowa – I-IV, druga para półfinałowa II-III) – gospodarzami meczów będą drużyny wyżej sklasyfikowane w tabeli
 3. Zwycięzcy par półfinałowych rozegrają mecz o Mistrzostwo Polski  (gospodarzem meczu będzie drużyna wyżej sklasyfikowana w tabeli), a przegrani par półfinałowych rozegrają mecz o brązowy medal Mistrzostw Polski (gospodarzem meczu będzie drużyna wyżej sklasyfikowana w tabeli)
 4. Zespoły sklasyfikowane na miejscach V-VI rozegrają dwumecz o miejsce V (gospodarzem pierwszego meczu będzie zespół sklasyfikowany niżej w tabeli)

WARIANT II

W przypadku braku otrzymania zgody na wznowienie rozgrywek do dnia 9.06.2020 Zarząd PZHT informuje, że klasyfikacja końcowa Mistrzostw Polski we wszystkich w/w kategoriach zostanie ustalona na podstawie:

SUPERLIGA – runda jesienna

I LIGA – 5 meczów I rundy i 2 mecze II rundy

SENIORKI – runda jesienna *

JUNIORÓW – runda jesienna *

JUNIOREK – runda jesienna

*Warunkiem ustalenia klasyfikacji końcowej w kategorii Seniorek i Juniorów jest rozegranie zaległych meczów rundy jesiennej.

Sekretarz generalny PZHT
Piotr Wilkoński

fot. Paweł Siczyński

Filip Sobczak