Polski Związek Hokeja na Trawie

Zaproszenie na „Pokal der Messestadt Leipzig”

Niemiecki klub ATV Lipsk 1845 e.V oraz tamtejszy Saksoński Związek Hokeja na Trawie organizują tradycyjny halowy turniej – „Pokal der Messestadt Leipzig” i zachęcają do udziału drużyny (mężczyzn oraz kobiet) z Polski.

Turniej w Lipsku był zawsze stałym elementem w niemieckim hokeju, jednak do tej pory odbywał się w pierwszy weekend po nowym roku. Tym razem ze względu na epidemię koronawirusa i zmieniony harmonogram niemieckiej Bundesligi wydarzenie odbędzie się przed sezonem halowym 2020/21 – od 20 do 22 listopada 2020 r.

Zawody zostaną zorganizowane jednocześnie na dwóch halach sportowych. Mecze będą rozgrywane w systemie 2×20 minut. Każda drużyna rozegra co najmniej cztery spotkania. W minionych latach w turnieju grały najlepsze zespoły klubowe w Niemczech oraz reprezentacje Niemiec.

Opłata startowa to 100 euro za zespół. Obejmuje to kolację w sobotę oraz wejście na imprezę integracyjną w sobotni wieczór w hotelu Marriott-Leipzig. Ponadto organizatorzy informują, że zarezerwowali pokoje w dniach od 22 do 24 listopada w hotelu Marriot. Będą one dostępne dla drużyn w przystępnych cenach. 

Jeśli Twój klub jest zainteresowany udziałem w turnieju lub masz jakieś pytania, to pisz pod adres e-mail: buero@atv1845.de. Zgłoszenia są przyjmowane do 20 sierpnia 2020 roku.

Filip Sobczak