Polski Związek Hokeja na Trawie

Nowy termin Mistrzostw Europy w Gnieźnie

W przyszłym roku w Gnieźnie odbędą się Mistrzostwa Europy grupy B. W tym tygodniu Europejska Federacja Hokeja na Trawie (EHF) podała nowy termin imprezy.

Pod koniec marca władze EHF zdecydowały, że przyszłoroczne Mistrzostwa Europy drugiej dywizji zostaną rozegrane od 1 do 7 sierpnia w Gnieźnie. Jednak ze względu na epidemię koronawirusa EHF w porozumieniu z Polskim Związkiem Hokeja na Trawie zdecydował się zmienić termin wydarzenia. Ostatecznie Mistrzostwa Europy grupy B w Gnieźnie odbędą się dwa tygodnie później – od 15 do 21 sierpnia 2021 roku. Weźmie w nich udział osiem zespołów: Austria, Chorwacja, Irlandia, Włochy, Szwajcaria, Szkocja, Ukraina oraz Polska. Dwie najlepsze drużyny awansują do „elity”, a zespoły z miejsc 7-8 spadną do niższej dywizji.

– Ta decyzja została podjęta również w porozumieniu z zawodnikami i klubami. Chcieliśmy zapewnić hokeistom powrót do swoich klubów przed rozpoczęciem zmagań ligowych – mówi prezydent EHF Marijke Fleuren.

Areną zmagań będzie stadion im. Alfonsa Flinika w Gnieźnie. To jeden z najlepszych obiektów w naszym kraju. W 2015 roku boisko zostało oddane do użytku po modernizacji – wymianie nawierzchni. Trzy lata później w Gnieźnie odbył się turniej eliminacyjny Hockey World Series. Biało-czerwoni zajęli wówczas pierwsze miejsce.

– Cieszę się, że kolejna międzynarodowa impreza odbędzie się w Gnieźnie, pięknym i historycznym mieście. Mam nadzieję, że przesunięcie terminu pozwoli wszystkim drużynom na odpowiednie przygotowanie do turnieju. PZHT oraz lokalni organizatorzy czekają na przyjęcie zespołów w Polsce – mówi prezes PZHT Jacek Sobolewski.

O wejście do „elity” powalczy również reprezentacja Polski kobiet. Biało-czerwone zagrają w tym samym terminie w Mistrzostwach Europy gr. B w Pradze. W imprezie wezmą udział: Austriaczki, Białorusinki, Francuzki, Litwinki, Rosjanki, Walijki, Czeszki oraz Polki.

fot. Paweł Siczyński

Filip Sobczak