Polski Związek Hokeja na Trawie

Newsletter PZHT – 03.04.2020 r.

INFORMACJE KRAJOWE 

Za nami Finały Halowych Mistrzostw Polski juniorów młodszych i juniorek młodszych. W obu turniejach najlepszy okazał się UKS SP5 Swarek Swarzędz.

PZHT – wspólnie z hokeistkami i hokeistami – zorganizował akcję #skillschallenge. Od 19 marca hokeistki i hokeiści inspirują środowisko hokeja na trawie do ćwiczenia w domu. Filmiki są umieszczane na stronie www.pzht.pl oraz w naszych mediach społecznościowych.

Trwa nabór do klasy o profilu hokej na trawie w Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu na rok szkolny 2020/2021. W naborze mogą wziąć udział absolwenci szkół podstawowych. Więcej na pzht.pl

Polski Związek Hokeja na Trawie nie zawarł umowy z kandydatem na trenera rekomendowanego przez komisję konkursową, z powodów niezależnych od kandydata i Związku, w pierwszej turze konkursu na selekcjonera reprezentacji Polski oraz reprezentacji Polski M-23. W związku z tym Prezydium PZHT zdecydowało poszerzyć możliwość aplikacji dla trenerów mieszkających poza granicami kraju oraz wprowadzić drugą turę konkursu. Oferty można składać do 20 kwietnia br.

Polski Związek Hokeja na Trawie, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich zawodników oraz uczestników imprezy, informuje, że piknik „Hokej – sport olimpijski na całe życie” został przełożony. Impreza miała się odbyć w Ciechocinku w weekend 25 i 26 kwietnia.

INFORMACJE MIĘDZYNARODOWE

Europejska Federacja Hokeja na Trawie (EHF) zdecydowała, że Polska będzie organizatorem Mistrzostw Europy gr. B w 2021 roku. Turniej zostanie rozegrany w Gnieźnie.

Europejska Federacja Hokeja na Trawie (EHF) poinformowała, że w najbliższych tygodniach nie odbędą się turnieje EuroHockey Club Trophy i Challenge. Miały w nich wziąć udział między innymi polskie drużyny – WKS Grunwald, KS Warta Poznań oraz KS Rogowo.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio odbędą się w przyszłym roku. Organizatorzy poinformowali, że olimpiada rozpocznie się 23 lipca, a zakończy 8 sierpnia. 

Europejska Federacja Hokeja na Trawie (EHF) odwołała wszystkie imprezy EuroHockey U-18 – mężczyzn oraz kobiet. Mistrzostwa Europy zostaną rozegrane w przyszłym roku – będą w nich mogli uczestniczyć 19-latkowie.

INFORMACJE DOTYCZĄCE ZARZĄDU

W związku z występującym na terenie Rzeczypospolitej Polskiej zagrożeniem epidemiologicznym spowodowanym rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 oraz w trosce o ochronę zdrowia wszystkich uczestników zawodów, Prezydium Zarządu PZHT postanowiło zawiesić do odwołania wszystkie rozgrywki prowadzone przez Związek, Superligę i Wojewódzkie Związki Hokeja na Trawie.

W mediach społecznościowych rozpoczęła działalność grupa „Okrągły stój hokeja na trawie”. Powstała ona w portalu Facebook i jest ogólnodostępna – może do niej dołączyć każdy. Za jej pośrednictwem PZHT chce zbierać opinie o mniejszych i większych problemach naszej dyscypliny, konsultować różne rozwiązania, a także wysłuchiwać pomysłów osób ze środowiska hokeja na trawie.

Filip Sobczak