Polski Związek Hokeja na Trawie

Czas na treningi w domu!

W Polsce obowiązuje stan epidemii. Oznacza to szereg restrykcji również dla sportowców. Ministerstwo Zdrowia rekomenduje, aby aktywność w środowisku naturalnym została ograniczona do minimum.

Z najnowszych informacji od rządu wynika, że dopuszczalne są jedynie krótkie spacery dla zachowania dobrej kondycji psychicznej. Resort zdrowia apeluje, żeby w czasie stanu epidemii nie budować formy fizycznej w środowisku naturalnym.

– Chodzi o to, by wyjść i się przewietrzyć. Zapisy są trudne do zdefiniowania. Bardzo wiele zależy od rozsądku Polaków. Nie wykorzystujmy tego do poprawiania formy fizycznej. Damy radę bez takich ćwiczeń. Wyjdźmy jeżeli musimy, ale przewietrzmy się i wróćmy do domu – tłumaczy minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Ministerstwo dodaje jednak, że treningi możemy uprawiać w domu. Dlatego Polski Związek Hokeja na Trawie zachęca do uczestniczenia w akcji #zostanwdomu i jednocześnie zaprasza przyłączania się do akcji #skillschallenge. 

Przypomnijmy, że wpadliśmy – wspólnie z hokeistkami i hokeistami – na pomysł, żeby zaangażować całe nasze środowisko do treningów i ćwiczeń w domu. Zapraszamy do zabawy i obserwowania naszych mediów społecznościowych.

Filip Sobczak