Polski Związek Hokeja na Trawie

PZHT rozpoczyna współpracę z SV Kampong

12 holenderskich klubów będzie współpracować z 12 Federacjami z Europy w ramach nowego programu Europejskiej Federacji Hokeja na Trawie (EHF). Polski Związek Hokeja na Trawie planuje wspólne działania z hokejową potęgą SV Kampong.

„EHF & KNHB Twinning Program” tak nazywa się projekt, dzięki któremu przez najbliższe miesiące nasza Federacja będzie ściśle współpracować z SV Kampong. W ramach programu już niebawem Polacy dwa razy odwiedzą holenderski klub, a Holendrzy dwa razy ośrodki hokejowe w Polsce. 

– Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną jesteśmy w kontakcie z EHF i SV Kampong. Na razie ustalamy wszystkie założenia i zakres współpracy. Jeśli epidemia ustąpi, będziemy planować pierwsze wyjazdy – tłumaczy koordynator projektu z PZHT Mateusz Grochal

Na współpracy z SV Kampong skorzystają między innymi szkoleniowcy z Polski. Nasi trenerzy będą mogli uczestniczyć w stażach w holenderskim klubie. Do Utrechtu udadzą się nie tylko szkoleniowcy kadr. Szczegóły będziemy przedstawiać niebawem.

Ponadto współpraca z Kampong może zaowocować wyjazdami naszych kadr juniorskich na konsultacje szkoleniowe oraz mecze międzypaństwowe. Natomiast PZHT będzie chciał zaprosić zawodników SV Kampong do naszych ośrodków hokejowych w okresie zimowym. 

– Cieszę się, że trafiliśmy na SV Kampong. To wielki klub, od którego możemy bardzo wiele się nauczyć – mówi Mateusz Grochal. – Warto podkreślić ogromną rolę w tym projekcie EHF oraz Holenderskiego Związku Hokeja na Trawie.

– Mam nadzieję, że to będzie wspaniała wymiana wiedzy, doświadczenia i pasji. Wierzę, że projekt wprowadzi hokej na trawie na wyższy poziom – dodaje Gabrielle Van Doorn z Holenderskiego Związku Hokeja na Trawie.

SV Kampong to holenderski klub z siedzibą w Utrechcie. Jest drugim najstarszym zespołem hokeja na trawie w Holandii – został założony w 1902 roku. Drużyny kobiet i mężczyzn występują w najwyższej klasie rozgrywkowej – Hoofdklasse. 

Filip Sobczak