Polski Związek Hokeja na Trawie

Nowy termin Igrzysk Olimpijskich w Tokio

Już od kilku dni wiemy, że Igrzyska Olimpijskie w Tokio odbędą się w przyszłym roku. Dziś organizatorzy poinformowali, że olimpiada rozpocznie się 23 lipca, a zakończy 8 sierpnia. 

W zeszłym tygodniu Międzynarodowy Komitet Olimpijski oraz organizatorzy igrzysk potwierdzili, że ze względu na epidemię koronawirusa zmuszeni są przełożyć Igrzyska Olimpijskie w Tokio na 2021 rok. – Tu chodziło o ochronę życia wielu osób – mówił Toshiro Muto, szef komitetu wykonawczego igrzysk.

Na dzisiejszej (30 marca) konferencji prasowej przewodniczący komitetu organizacyjnego IO w Tokio Yoshiro Mori potwierdził, że Igrzyska Olimpijskie potrwają od 23 lipca do 8 sierpnia 2021 roku. Natomiast paraolimpiada odbędzie się w dniach 24 sierpnia – 5 września 2021 r.

Oczywiście przełożone zostały także turnieje hokeja na trawie, które zostaną rozegrane w czasie Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Przypomnijmy, że w Japonii o złoty medal wśród kobiet będą rywalizować reprezentacje: Japonii, Argentyny, Australii, Chin, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Indii, Irlandii, Holandii, Nowej Zelandii, RPA oraz Hiszapnii. Natomiast o złoto olimpijskie w turnieju mężczyzn zagrają: Japonia, Argentyna, Australia, Belgia, Kanada, Niemcy, Wielka Brytania, Indie, Holandia, Nowa Zelandia, RPA oraz Hiszapnia. 

Polska na Igrzyskach będzie mieć dwoje reprezentantów. Nominacje na turnieje w Tokio otrzymali: sędzia Marcin Grochal oraz sędzia techniczny Magdalena Nazaret

Filip Sobczak