Polski Związek Hokeja na Trawie

Polska organizatorem Mistrzostw Europy w 2021 roku

Europejska Federacja Hokeja na Trawie (EHF) zdecydowała, że Polska będzie organizatorem Mistrzostw Europy gr. B w 2021 roku. Turniej zostanie rozegrany w Gnieźnie.

Mistrzostwa Europy gr. B (EuroHockey Championship II) odbędą się od 1 do 7 sierpnia 2021 roku. Weźmie w nich udział osiem zespołów: Austria, Chorwacja, Irlandia, Włochy, Szwajcaria, Szkocja, Ukraina oraz Polska. Dwie najlepsze drużyny awansują do „elity”, a zespoły z miejsc 7-8 spadną do niższej dywizji.

Areną zmagań będzie stadion im. Alfonsa Flinika w Gnieźnie. To jeden z najlepszych obiektów w naszym kraju. W 2015 roku boisko zostało oddane do użytku po modernizacji – wymianie nawierzchni. Trzy lata później w Gnieźnie odbył się turniej eliminacyjny Hockey World Series. Biało-czerwoni zajęli wówczas pierwsze miejsce.

Cieszę się, że Europejska Federacja Hokeja na Trawie po raz kolejny obdarzyła nas tak wielkim zaufaniem. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy świętować awans naszej kadry do „elity” na własnym stadionie. Jednak trzeba pamiętać, że ta nominacja oznacza też, że czeka nas dużo pracy. Zatem już teraz rozpoczynamy działać – mówi prezes PZHT Jacek Sobolewski.

Europejska Federacja Hokeja na Trawie podała też terminy i miejsca Mistrzostw Europy pozostałych dywizji mężczyzn oraz turniejów kobiet. Nasza kadra seniorek weźmie udział w Mistrzostwach Europy gr. B w Pradze, w których zagrają również Austriaczki, Białorusinki, Francuzki, Litwinki, Rosjanki, Walijki oraz Czeszki.

Filip Sobczak