Polski Związek Hokeja na Trawie

Europejska Federacja Hokeja na Trawie odwołuje turnieje

Europejska Federacja Hokeja na Trawie (EHF) zdecydowała się odwołać imprezy, które były zaplanowane na najbliższe tygodnie. Miały w nich wziąć udział między innymi polskie drużyny.

Ze względu na epidemię koronawirusa odwoływane są imprezy kulturalne, rekreacyjne, biznesowe i sportowe na całym świecie. Dziś (24 marca) Europejska Federacja Hokeja na Trawie (EHF) poinformowała, że w najbliższych tygodniach nie odbędą się turnieje EuroHockey Club Trophy i Challenge.

Zarząd EHF postanowił odwołać między innymi wydarzenia, w których miały wziąć udział polskie drużyny. W Wiedniu nie odbędzie się EuroHockey Club Trophy I, w którym miał zagrać WKS Grunwald Poznań. Odwołany został również EuroHockey Club Challenge I w słoweńskim Lipovci, gdzie miał rywalizować KS Warta Poznań. Ze względu na sytuację epidemiologiczną nie zagrają również zawodniczki KS Rogowo, które miały wystąpić w Club Challenge III w chorwackiej Zelinie. 

– Jesteśmy bardzo rozczarowani, że musieliśmy podjąć decyzję o odwołaniu tych wydarzeń. Ten festiwal hokeja w całej Europie, podczas którego skupiamy się na naszych klubach, jest dla mnie najważniejszym wydarzeniem każdego roku. Musieliśmy jednak anulować wszystkie turnieje. Życzę całej europejskiej rodzinie hokejowej dużo zdrowia. Wiem, że kiedy ponownie zaczniemy grać w hokeja w Europie, będziemy mieli dodatkową radość, widząc siebie nawzajem, naszych przyjaciół i rodziny w naszych klubach – powiedziała prezydent Europejskiej Federacji Hokeja na Trawie Marijke Fleuren.

Decyzja Zarządu EHF oznacza także, że nie odbędzie się turniej, w którym miały wziąć udział reprezentacje, czyli EuroHockey Club Trophy kobiet. To wydarzenie miało się odbyć w Sant Cugat del Vallès w Hiszpanii. 

Na razie nie wiadomo, jak powyższe decyzje wpłyną na europejskie rankingi. Wkrótce władze EHF wrócą do tej sprawy. Wciąż nie zdecydowano także, co dalej z turniejami finałowymi EHL. W najbliższej przyszłości Zarząd EHF ma na ten temat rozmawiać z Zarządem EHL.

Filip Sobczak