Polski Związek Hokeja na Trawie

„Okrągły stół hokeja na trawie” już działa

Kilka dni temu w mediach społecznościowych rozpoczęła działalność grupa „Okrągły stój hokeja na trawie”. Czas na przedstawienie pomysłów, które PZHT będzie brał pod uwagę.

Grupa „Okrągły stój hokeja na trawie” w portalu Facebook jest ogólnodostępna – może do niej dołączyć każdy, wystarczy kliknąć TUTAJ. Za jej pośrednictwem chcemy rozwiązywać bieżące – mniejsze i większe – problemy naszej dyscypliny, konsultować różne rozwiązania, a także wysłuchiwać pomysłów osób ze środowiska hokeja na trawie.

W trakcie kilku dni pojawiło się tam wiele pomysłów, które zainteresowały Zarząd PZHT oraz pracowników naszej Federacji. Pierwszy to Liga ZOO – przedstawił go były selekcjoner reprezentacji Polski Karol Śnieżek. Liga ZOO – to wewnętrzne rozgrywki z udziałem rodziców, których dzieci grają w hokeja na trawie (szczegóły na grupie „Okrągły stół hokeja na trawie”).

Drugi pomysł to uzupełnianie protokołów meczowych na 24 godziny przed każdym spotkaniem ligowym i wprowadzanie ich zawartości do systemu, dzięki któremu możemy śledzić rozgrywki „na żywo”. W tej chwili to: hokej-superliga.sportigio.eu – strona dedykowana najwyższej klasie rozgrywkowej mężczyzn – ale w niedalekiej przyszłości chcemy, żeby wyniki „na żywo” można było śledzić także w innych kategoriach.

Kolejna idea to rywalizacja wśród kadr wojewódzkich. Aktualnie tak zwane makroregiony są organizowane tylko jako cykle treningowe. Od przyszłego roku chcemy, żeby wydział wyszkolenia PZHT brał większy udział w szkoleniu wojewódzkim. Jedną z propozycji jest między innymi stworzenie rozgrywek dla kadr wojewódzkich.

Na grupie zostały poruszone także pomysły ws. zmiany przynależności klubowej. Pojawiło się kilka kwestii, które będziemy chcieli w tym zakresie w najbliższym czasie uregulować. Ponadto – jeśli pojawią się nowe punkty w regulaminach – chcemy, żeby zawodnicy mieli możliwość wglądu do prostego dokumentu, który będzie „krok po kroku” opisywał proces zmiany przynależności klubowej.

Filip Sobczak