Polski Związek Hokeja na Trawie

Jacek Sobolewski: Nie myślmy tylko o sobie

– Apeluję do całej naszej hokejowej rodziny – w szczególności do trenerów i działaczy klubowych – żeby w tym trudnym momencie nie myślała tylko o sobie, ale także o swoich zawodnikach – pisze w liście otwartym do środowiska hokeja na trawie Jacek Sobolewski, prezes PZHT.

Szanowna hokejowa rodzino, 

nikt z nas nie spodziewał się, że będziemy żyć w takiej rzeczywistości. Teraz musimy się do niej dostosować, dlatego tak ważne staje się rozsądne postępowanie, bo ono najlepiej chroni nas i naszych bliskich.

Proszę, żebyśmy nie byli obojętni na drugiego człowieka. Pamiętajmy, że w szczególności powinniśmy zainteresować się seniorami – to im najbardziej zagraża koronawirus. Dlatego zachęcajmy ich do pozostania w domu i próbujmy pomagać. Jednak o ostrożność apeluję do wszystkich. Zatem wspierajmy akcję #zostanwdomu i kierujmy się zasadami społecznej odpowiedzialności. 

Na bieżąco śledzimy sytuację w naszym kraju i stosujemy się do wszystkich zaleceń Rządu oraz Ministerstwa Sportu. Sytuacja jest dynamiczna i niebawem mogą zostać podjęte ważne decyzje ws. organizacji rozgrywek w sezonie 2019/20. Na pewno natychmiast będziemy o tym wszystkim Was informować.

Niewiele jednak wskazuje, że w najbliższym czasie wrócimy na boiska. Dlatego apeluję do całej naszej hokejowej rodziny – w szczególności do trenerów i działaczy klubowych – żeby w tym trudnym momencie nie myślała tylko o sobie, ale także o swoich zawodnikach. Dzięki mediom społecznościowym możemy być cały czas w kontakcie ze sobą. Warto z zawodnikami rozmawiać, podpowiadać, wspierać, układać treningi indywidualne.

W najbliższych dniach będziemy starali się Wam pomóc. Już niedługo nasz wydział wyszkolenia przy pomocy szkoleniowców reprezentacji Polski przygotuje plany treningów indywidualnych, które wyślemy do wszystkich trenerów w Polsce. Ponadto zachęcam wszystkich do dyskusji na naszej grupie w portalu Facebook „Okrągły stół hokeja na trawie”. Już teraz poruszamy tam wiele ciekawych tematów, a niedługo będziemy Was prosić o opinie w wielu ważnych kwestiach.

Musimy dostosować się do aktualnej sytuacji. Wierzę i wiem, że nasza społeczność wyjdzie z tego kryzysu silniejsza. 

Jacek Sobolewski, prezes Polskiego Związku Hokeja na Trawie

Filip Sobczak