Polski Związek Hokeja na Trawie

Finałowe turnieje EHL zostały zawieszone

Za niecały miesiąc – od 9 do 13 kwietnia 2020 roku – miały odbyć się turnieje EHL FINAL8 mężczyzn i kobiet oraz towarzyszący turniej ABN AMRO EHL U14 chłopców oraz dziewczynek. Ze względu na zagrożenie zarażeniem koronawirusem wydarzenia zostały zawieszone. 

Władze Euro Hockey League w ostatnim czasie prowadziły szczegółowe konsultacje z właściwymi organami zdrowia publicznego i wszystkimi partnerami. Konsensus tych rozmów jest jednomyślny – turnieje EHL FINAL8 mężczyzn i kobiet oraz towarzyszący turniej ABN AMRO EHL U14 chłopców oraz dziewczynek muszą zostać zawieszone.

– Wiemy, że EHL FINAL8 zalicza się do najważniejszych wydarzeń hokeja na trawie dla drużyn, ich personelu, urzędników, wolontariuszy i fanów. Zastanawialiśmy się nad różnymi opcjami, ale jesteśmy głęboko rozczarowani faktem, że obecne okoliczności są po prostu poza naszą kontrolą i oznaczają, że nie mamy alternatywy – mówi Hans Erik Tuijt, prezes zarządu EHL.

Władze EHL dodają, że rozważały rozegranie meczów bez publiczności, aczkolwiek przy prawdopodobieństwie wprowadzenia kolejnych zakazów podróży i innych problemów logistycznych nie uznano tego pomysłu za realną opcję. Na razie nie wiemy, kiedy odbędą się turnieje finałowe EHL FINAL8. Władze hokejowej ligi mistrzów będą monitorować sytuację.

Filip Sobczak