Polski Związek Hokeja na Trawie

Niezwykle gościnny Ciechocinek

Za nami kolejna bardzo udana akcja „Przejeżdżamy Polskę, promujemy hokej na trawie”. W piątek (21 lutego) gościliśmy w kilku szkołach w Ciechocinku. Pomagał nam 130-krotny reprezentant Polski Bartosz Żywiczka.

Kolejny raz wracamy do naszej siedziby z wielką satysfakcją. W kolejnej miejscowości przeprowadziliśmy udaną akcję „Przejeżdżamy Polskę, promujemy hokej na trawie”. Determinacja, pot na czole i oczywiście uśmiech na twarzy dzieciaków – tak w skrócie wyglądała nasza wizyta w kilku szkołach w Ciechocinku (kujawsko-pomorskie).

We wszystkich placówkach gwiazdą był 130-krotny reprezentant Polski i zawodnik KS Pomorzanin Toruń Bartosz Żywiczka. Ale warto podkreślić, że w akcji pomagali nam także działacze klubu Tężniowcy Ciechocinek, w tym między innymi legendarny hokeista Andrzej Mikina.

Bartosz Żywiczka podczas rozdawania autografów w szkole w Ciechocinku.

– Cieszę się, że akcja wywołuje pozytywne emocje. W trakcie naszych spotkań pokazujemy najmłodszym hokej od atrakcyjnej strony i przybliżamy im sylwetki reprezentantów Polski. Do Związku przychodzą zgłoszenia od kolejnych miejscowości, co utwierdza nas, że to fajna promocja naszej dyscypliny–– mówi Mateusz Grochal z PZHT.

Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia w Ciechocinku odbędzie się hokejowy piknik „Hokej – sport olimpijski na całe życie”. W trakcie wydarzenia odbędą się między innymi turnieje Hockey5s – dzieci (12-13 latkowie) oraz oldbojów. Impreza zostanie zorganizowana ze względu na 40. rocznicę występu reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie oraz 20. rocznicę występu reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney.

Filip Sobczak