Polski Związek Hokeja na Trawie

Odwiedzimy Ciechocinek

W piątek (21 lutego) odbędzie się kolejny odcinek naszej akcji „Przejeżdżamy Polskę, promujemy hokej na trawie”. Tym razem odwiedzimy Ciechocinek. Gościem specjalnym akcji będzie Bartosz Żywiczka.

Kolejny tydzień i kolejna akcja „Przejeżdżamy Polskę, promujemy hokej na trawie”. Kilka dni temu odwiedziliśmy trzy miejscowości pod Gnieznem – Szczytniki, Jankowo oraz Zdziechowa, a już jutro (21 lutego) będziemy w województwie kujawsko-pomorskim, a konkretnie w Ciechocinku. 

W tym uzdrowiskowym mieście odwiedzimy dwie szkoły podstawowe. Tradycyjnie już w trakcie promocji będziemy zdradzać tajniki naszej dyscypliny, a potem przejdziemy do zajęć praktycznych i hokejowych zabaw. Ekipa Polskiego Związku Hokeja na Trawie nie będzie osamotniona. Pomoże nam zawodnik Pomorzanina Toruń Bartosz Żywiczka, który z „orzełkiem na piersi” zaliczył 130 spotkań. 

Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia w Ciechocinku odbędzie się hokejowy piknik „Hokej – sport olimpijski na całe życie”. W trakcie wydarzenia odbędą się między innymi turnieje Hockey5s – dzieci (12-13 latkowie) oraz oldbojów. Impreza zostanie zorganizowana ze względu na 40. rocznicę występu reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie oraz 20. rocznicę występu reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney.

Filip Sobczak