Polski Związek Hokeja na Trawie

Grunwald na 4. miejscu w HKPE w Poznaniu

Od 14 do 16 lutego w Poznaniu odbywał się Halowy Klubowy Puchar Europy (Eurohockey Indoor Club Championships). Europejski czempionat zdobył niemiecki zespół Der Club an der Alster, który w finale pokonał austriacki SV Wiedeń 3:1. Gospodarze – WKS Grunwald Poznań – zakończyli turniej na czwartym miejscu.

“Wojskowi” świetnie rozpoczęli HKPE i wyszli z fazy grupowej z kompletem punktów. Podopieczni Karola Śnieżka w pierwszej części turnieju pokonali rosyjski Dinamo Stroitel Ekaterinburg 5:4, białoruski HC Mińsk 4:2 oraz szwedzki Partille SC 6:4.

W fazie finałowej Polacy trafili na zespół, który wyszedł z drugiego miejsca z grupy “B”, czyli Der Club an der Alster. Niestety Niemcy okazali się o jedną bramkę lepsi i wygrali 6:5. “Wojskowym” pozostał więc mecz pocieszenia – o brązowy medal.

W pojedynku o najniższy stopień podium Polacy zmierzyli się z dobrze już znanymi Białorusinami z HC Mińsk. Niestety – po kolejnym widowiskowym i zaciętym spotkaniu – przegrali 3:4. Najlepszym zespołem w Europie został Der Club an der Alster. Zespół z Hamburga pokonał w finale prowadzony przez Polaka Dariusza Rachwalskiego SV Arminen Wiedeń 3:1.

Harmonogram gier WKS Grunwald Poznań: 

WKS Grunwald Poznań – Dinamo Stroitel Ekaterinburg 5:4
WKS Grunwald Poznań – HC Mińsk 4:2
WKS Grunwald Poznań – Partille SC 6:4
Półfinał: WKS Grunwald Poznań – Der Club an der Alster 5:6

Mecz o 3. miejsce: WKS Grunwald Poznań – HC Mińsk 3:4

Klasyfikacja końcowa:

  1. Der Club an der Alster
  2. SV Arminen Wiedeń
  3. HC Mińsk
  4. WKS Grunwald Poznań
  5. C.H SPV Complutense
  6. Dinamo Stroitel Ekaterinburg
  7. Royal White Star HC
  8. SC Partille

Fot. FRANK UIJLENBROEK/EHF

Filip Sobczak