Polski Związek Hokeja na Trawie

Piknik „Hokej – sport olimpijski na całe życie” w Ciechocinku

Pod koniec kwietnia w Ciechocinku (kujawsko-pomorskie) odbędzie się hokejowy piknik „Hokej – sport olimpijski na całe życie”. Impreza zostanie objęta honorowym patronatem przez Polski Komitet Olimpijski.

Kolejna miejscowość w województwie kujawsko-pomorskim coraz mocniej stawia na hokej na trawie. Już pod koniec kwietnia Ciechocinek stanie się na weekend hokejową stolicą Polski. 25 oraz 26 kwietnia w tym uzdrowiskowym mieście odbędzie się piknik „Hokej – sport olimpijski na całe życie”.

Impreza zostanie zorganizowana ze względu na 40. rocznicę występu reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie oraz 20. rocznicę występu reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney. W trakcie pikniku odbędą się między innymi turnieje Hockey5s – dzieci (12-13 latkowie) oraz oldbojów.

Sekretarz generalny PZHT Piotr Wilkoński (z lewej) rozmawiał na temat pikniku z burmistrzem Ciechocinka Leszkiem Dzierżewiczem.

Turniej mastersów będzie wyjątkowy, bowiem w każdym zespole wystąpi przynajmniej jeden olimpijczyk. W programie imprezy został wpisany także niezwykle oryginalny pojedynek pomiędzy reprezentacją z Moskwy 1980 a reprezentacją z Sydney 2000.

Honorowy patronat nad piknikiem „Hokej – sport olimpijski na całe życie” w Ciechocinku obejmie Polski Komitet Olimpijski. Dlatego w trakcie imprezy władze Polskiego Związku Hokeja na Trawie uhonorują olimpijczyków z Moskwy i Sydney odznaczeniami od PKOL-u.

Filip Sobczak