Polski Związek Hokeja na Trawie

Czas na nagrody dla najlepszych z najlepszych!

W nadchodzącym tygodniu dowiemy się, kto wygrał w plebiscycie „FIH Hockey Stars Awards 2019”. Zwycięzcy będą ujawniani o różnych porach dnia.

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Trawie (FIH) zapowiada, że w poniedziałek (10 lutego) poznamy wschodzące gwiazdy (mężczyznę i kobietę) minionego roku, we wtorek bramkarzy roku, w środę trenerów roku, a w końcu w czwartek najlepszych zawodników minionych miesięcy. Ale uwaga! Aby zachować napięcie do ostatniej chwili FIH będzie ogłaszać zwycięzców o różnych porach dnia. Dlaczego?

– Biorąc pod uwagę różne strefy czasowe na całym świecie nie określiliśmy konkretnego czasu na ogłoszenie. Podajemy tylko daty. Zwycięzcy kategorii mężczyzn i kobiet mogą zostać ujawnieni o różnych porach dnia – tłumaczy Nicolas Maingot z Międzynarodowej Federacji Hokeja na Trawie.

Głosowanie w plebiscycie „FIH Hockey Stars Awards 2019” trwało ponad miesiąc – od 6 grudnia 2019 roku do 17 stycznia 2020 roku. Głosować za pośrednictwem specjalnej internetowej ankiety mogli między innymi zawodnicy, fani, dziennikarze czy stowarzyszenia krajowe.

FIH podliczył, że połowę głosów oddały federacje z poszczególnych krajów, reszta to punkty od kibiców, zawodników, dziennikarzy itd.


Filip Sobczak