Polski Związek Hokeja na Trawie

Pierwsze w historii Forum Kobiet!

Przed nami pierwsze w historii naszej dyscypliny Forum Kobiet w Polsce. W trakcie wydarzenia zostaną przedstawione niezwykle inspirujące historie ludzi związanych ze sportem. Uczestnicy przeprowadzą także dyskusję na temat możliwości i kierunków rozwoju kariery.

To bez wątpienia będzie historyczny moment dla polskiego hokeja na trawie. Polski Związek Hokeja na Trawie (PZHT) przy współpracy z Europejską Federacją Hokeja na Trawie (EHF) zorganizuje Forum Kobiet. Na spotkaniu pojawią się przedstawicielki hokeja na trawie, ale nie tylko.

Forum Kobiet odbędzie się w ramach kampanii Europejskiej Federacji Hokeja na Trawie #EquallyAmazing. To akcja, która promuje zapewnienie wszystkim, którzy są związani z naszą dyscypliną takich samych możliwości do rozwoju bez względu na płeć, wiek, rasę, religię lub poziom umiejętności.

W 2019 roku przedstawiciele Polskiego Związek Hokeja na Trawie wraz z oficjelami z kilkudziesięciu innych europejskich Federacji podpisali Kartę Zgromadzenia Ogólnego EHF i zobowiązali się do promocji #EquallyAmazing. Efektem ma być między innymi pierwsze w historii Forum Kobiet w Polsce.

W trakcie spotkania zostaną przedstawione niezwykle inspirujące historie ludzi związanych ze sportem – między innymi Magdaleny Nazaret (członek zarządu Europejskiej Federacji Hokeja na Trawie, sędzia techniczny z ramienia FIH oraz EHF), Moniki Michalik (zapaśniczka, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro), Pauliny Henning – Kloski (posłanka na Sejm RP VIII i IX kadencji), Ewy Wybieralskiej (prezes Wielkopolskiego Związku Hokeja na Trawie) oraz Marcina Grochala (sędzia międzynarodowy, wybrany najlepszym arbitrem na świecie w 2018 roku).

Ponadto podczas wydarzenia zostanie przeprowadzona dyskusja na temat możliwości i kierunków rozwoju kariery. Forum odbędzie 15 lutego (sobota) w Poznaniu, w sali wykładowej 102 Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Królowej Jadiwigi 27 (budynek hali sportowej). 

Filip Sobczak