Polski Związek Hokeja na Trawie

Newsletter PZHT – 30.01.2020 r.

INFORMACJE KRAJOWE 

Na początku stycznia w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek odbyła się Poznańska Gala Sportu. Podczas uroczystości nagrodę dla Superseniora Poznańskiego sportu otrzymał Józef Wybieralski. 

Tradycyjnie w okresie świąteczno-noworocznym Klub Olimpijczyka przygotowuje uroczyste, Opłatkowe Spotkanie. Tak jak i w latach poprzednich, z udziałem blisko 30 osób, kolejne odbyło się w starym budynku Politechniki Poznańskiej przy ul. Przystań 1 w Poznaniu na Piotrowie 8 stycznia 2020 roku. 

W dniach 12-13 lutego w Poznaniu, podczas przygotowań do turnieju EuroHockey Indoor Club Cup 2020, odbędzie się szkolenie dla delegatów oraz sędziów technicznych. Prowadzącą szkolenie będzie Magdalena Nazaret, a gościnnie udział potwierdził dyrektor turnieju Chris Brewer. 

Trwa akcja Polskiego Związku Hokeja na Trawie „Przejeżdżamy Polskę, promujemy hokej na trawie”. Jest ona niezwykle popularna i budzi bardzo pozytywne emocje. W ostatnim czasie byliśmy między innymi Swarzędzu czy Rogowie. Już niedługo odwiedzimy Szczytniki, Jankowo oraz Zdziechowa. O wszystkich akcjach będziemy informować za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz mediów społecznościowych. 

INFORMACJE MIĘDZYNARODOWE

W grudniu odbyły się turnieje hokeja na trawie podczas Igrzysk Azji Południowo-Wschodniej (South East Asian Games). Najlepsza – wśród kobiet i mężczyzn – okazała się Malezja. Arbitrem finałowego pojedynku mężczyzn był Polak Łukasz Zwierzchowski.

Dariusz Rachwalski został ponownie powołany do pracy w komisji Europejskiej Federacji Hokeja na Trawie (EHF) ds. współzawodnictwa w halowej odmianie hokeja na trawie. Kandydaturę Polaka zaproponował Polski Związek Hokeja na Trawie.

Na początku stycznia WKS Grunwald Poznań wziął udział w międzynarodowym turnieju w Wiedniu RohrMax Cup. W finałowym pojedynku podopieczni Karola Śnieżka przegrali z reprezentacją Austrii 3:5.

Reprezentacja Polski mężczyzn zajęła siódme miejsce na Halowych Mistrzostwach Europy w Berlinie. Złote medale zdobyli gospodarze. Niemcy w finale pokonali 6:3 reprezentację Austrii, której trenerem jest Polak Tomasz Szmidt.

Reprezentacja Polski kobiet zajęła czwarte miejsce na Halowych Mistrzostwach Europy drugiej dywizji w chorwackiej Zelinie. Awans do „elity” wywalczyły Rosjanki oraz Turczynki.

INFORMACJE DOTYCZĄCE ZARZĄDU

14 grudnia 2019 roku w budynku dydaktycznym AWF Poznań przy ul. Królowej Jadwigi odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Delegatów PZHT. W trakcie NWZD głosowało między innymi nad sprawozdaniami finansowymi za lata 2017 i 2018. Głosowanie poprzedziło wystąpienie biegłego rewidenta, który najpierw przedstawił opinie, a potem odpowiadał na pytania zgromadzonych.

Ostatecznie NWZD zdecydowało się przyjąć sprawozdanie finansowe za rok 2018 i odrzucić sprawozdanie finansowe za rok 2017. Delegaci sporo uwagi poświęcili także statutowi związku po zmianach. Po długiej dyskusji NWZD zagłosowało jednogłośnie o przyjęciu tekstu jednolitego statutu związku po zmianach.

Zgromadzenie zdecydowało także między innymi o przyjęciu regulaminu dyscyplinarnego PZHT, regulaminu komisji rewizyjnej oraz powołaniu nowego składu Komisji Rewizyjnej PZHT.

Filip Sobczak