Polski Związek Hokeja na Trawie

Czas na XXIII Międzynarodowy Memoriał Adama Filemonowicza

Od 31 stycznia do 2 lutego 2020 roku zostanie rozegrany XXIII Międzynarodowy Memoriał Adama Filemonowicza, w którym udział weźmie 20 drużyn. Spotkania oraz tradycyjne konkursy rzutów karnych odbędą się w sali sportowej w Brąchnowie oraz sali sportowej w Łubiance.

Już po raz 23. najzdolniejsi hokeiści na trawie z Polski i zagranicy pojawią się w gminie Łubianka. Tym razem pod Toruniem zamelduje się aż 20 ekip. Zagrają w nich zawodnicy urodzeni w 2007 roku i młodsi. Każda drużyna będzie mieć w swoim składzie 8 hokeistów.

Organizatorzy informują, że zespoły będą podzielone na dwie grupy. Zostaną w nich przeprowadzone konkursy rzutów karnych oraz rozegrane spotkania w systemie każdy z każdym.

W wyniku eliminacji grupowych ponownie zostaną wyłonione dwie grupy. Sześć zespołów z największą liczbą zdobytych punktów zagra o miejsca od 1 do 12. Natomiast drużyny, które zajmą w grupach miejsca 7-10 stoczą potyczki o miejsca 13-20. 

31 stycznia o godz. 19:00 odbędzie się uroczyste otwarcie w sali sportowej SP w Łubiance, a zakończenie 2 lutego o godz. 13:10 w sali sportowej SP w Brąchnowie.

Adam Filemonowicz był zawodnikiem, a potem szkoleniowcem związanym na początku z Toruniem. Grał w Pomorzaninie Toruń, a następnie był trenerem tego zespołu. Został także doceniony przez władze centralne. Był selekcjonerem reprezentacji Polski juniorów młodszych, juniorów, „młodzieżówki” oraz asystentem selekcjonera pierwszej reprezentacji podczas Mistrzostw Europy w 1983 roku. Z kolei w 1995 roku przygotowywał i prowadził reprezentację Polski kobiet w turnieju kwalifikacyjnym młodzieżowych Mistrzostw Europy w Poznaniu.

Hokej był największą pasją jego życia. Uwielbiał pracę z najmłodszymi, z którymi miał wspaniały kontakt. Był jednym z założycieli hokeja na trawie przy SP w Łubiance. Z drużyną tą, którą nazwał „Bałagany”, spędził ostatnie lata swojej bogatej kariery trenerskiej.

Lista uczestników XXIII Międzynarodowego Memoriału Adama Filemonowicza:

UKS Bałagany Łubianka I

HC Politechnik Korosten

SP 15 Tarnowskie Góry

KS Warta Poznań

SP 3 Siemianowice Śląskie

Rustico Przysiek

ODUSH ZOR Korosten

KS Pomorzanin Toruń I

AZS Politechnika Poznań

Kolosok Boryspol

UKHT Ósemka Tarnowskie Góry

UKS SP 26 Poznań

Start Berdyczewski Region

HKS Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie

KS Pomorzanin Toruń II

WKS Grunwald Poznań

Spartak Korosten

SP 3 Toruń 

KS Lipno Stęszew

UKS Bałagany Łubianka II

Filip Sobczak