Polski Związek Hokeja na Trawie

„Polski” klub w Irlandii

Ennis Hockey Club to malutki irlandzki klub. Można określić go mianem „polskiego”, bowiem stworzył go Polak Andrzej Osak. Hokejowemu zapaleńcowi udało się zaangażować lokalne środowisko i w tej chwili w Ennis HC trenuje już 45 młodych adeptów hokeja na trawie!

– Na początku było ciężko. Wszyscy widzieli, że to moja ogromna pasja, więc zaraziłem do hokeja na trawie wiele osób. Pomogli mi Anglicy – Daniel i Karen oraz Irlandczycy – Michelle, Stephen, Shanelle i Ann oraz moja żona Marta – zdradza nam Andrzej Osak. 

Wszystko wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości klub będzie się powiększać, bo Osak chce podpisać umowę z tamtejszą szkołę, do której uczęszcza 1000 dzieci. – Jestem przekonany, że będzie wielu chętnych do treningów hokeja – dodaje Polak.

Andrzej Osak (na zdjęciu pierwszy z lewej) oraz jego Ennis HC.

Osak nie ukrywa, że jednym z jego celów jest wyszkolenie w klubie Ennis Hockey Club przyszłych reprezentantów Polski. Oby to marzenie się spełniło! Trzymamy kciuki. ✊ Chcecie być na bieżąco z informacjami z Ennis HC? Polubcie ich profil na Facebooku – Ennis Hockey Club.

45-letni Andrzej Osak mieszka w Irlandii od 16 lat. W Polsce występował w zespole KS Piast Cieszyn, był regularnie powoływany do reprezentacji Śląska oraz juniorskich reprezentacji Polski. W Irlandii gra w amatorskim zespole Catholic Institute z Limerick i prowadzi „polską” drużynę Ennis Hockey Club.

Postawa Andrzeja Osaka budzi nasz ogromny podziw. Jeśli jesteście autorami podobnych inicjatyw poza granicami naszego kraju lub nawet w Polsce, to piszcie – rzecznik@pzht.pl. Odpowiemy na każde zgłoszenie.

Filip Sobczak