Polski Związek Hokeja na Trawie

Polki grają na HME w Zelinie [WYNIKI]

Reprezentacja Polski kobiet zagra w Halowych Mistrzostwach Europy drugiej dywizji. Podopieczne Macieja Wrzesińskiego powalczą o awans do „elity” od 24 do 26 stycznia w chorwackiej Zelinie.

W tym tygodniu do Zeliny po awans do elitarnego grona najlepszych reprezentacji w Europie przyjedzie siedem drużyn – Polska, Rosja, Litwa, Szkocja, Walia, Turcja i Chorwacja. Zespoły nie będą podzielone na grupy. Turniej zostanie rozegrany systemem „każdy z każdym”. Po trzech dniach rywalizacji awans do wyższej dywizji wywalczą dwa najlepsze zespoły. Ponadto ekipa, która zajmie pierwsze miejsce awansuje do przyszłorocznych Halowych Mistrzostw Świata.

– Celem jest awans, ale chcemy oczywiście wejść do „elity” z pierwszego miejsca, żeby uzyskać awans na przyszłoroczne Halowe Mistrzostwa Świata – mówi selekcjoner reprezentacji Polski kobiet Maciej Wrzesiński. – Wiem, że awansować będą chciały wszystkie zespoły, ale moim zdaniem najtrudniejszym rywalem będzie Rosja. Wskazuje na to nie tylko ranking, ale forma Rosjanek w ostatnim czasie. Swoją dobrą dyspozycję potwierdziły nie tylko w hali, ale także na boiskach otwartych.

W trakcie przygotowań do HME Polki rozegrały aż dziewięć wartościowych sparingów. Pod koniec 2019 roku w Gąsawie podopieczne Macieja Wrzesińskiego zmierzyły się z kobiecym zespołem HC Mińsk, a kilkanaście dni później w Rogowie i Poznaniu biało-czerwone zagrały z reprezentacją RPA.

 – Te spotkania były dla mnie bardzo ważne. W trakcie tych dziewięciu meczów mogliśmy przećwiczyć wiele rzeczy. Traktowałem wyniki poważnie, ale nie ukrywam, że te pojedynki rozgrywaliśmy troszeczkę inaczej niż będziemy grać w Chorwacji – mówi Wrzesiński. – Teraz mam pewność, kto na jakiej pozycji powinien grać i w jakich ustawieniach najlepiej współpracujemy. Dodatkowo cieszy mnie, że jeśli byliśmy w optymalnym składzie, to wyniki były zadowalające.

Polki trzykrotnie zdobywały medale europejskiego „czempionatu” – w 2016 roku wywalczyły srebrny medal, a w 2012 i 2014 roku brązowe „krążki”. Tym razem biało-czerwone będą walczyć o powrót do „elity”.

HME kobiet w Zelinie:

Polska, Rosja, Litwa, Chorwacja, Szkocja, Walia, Turcja

Mecze Polek:

24.01.2020 r. Polska – Walia 6:0 (4:0)

24.01.2020 r. Polska – Turcja 3:4 (1:2)

25.01.2020 r. Polska – Szkocja 3:4 (0:1)

25.01.2020 r. Polska – Chorwacja 3:0 (1:0)

26.01.2020 r. Polska – Litwa 5:2 (3:0)

26.01.2020 r. Polska – Rosja 4:6 (2:2)

Skład reprezentacji Polski kobiet na HME w Zelinie:

 1. Daria Skoraszewska – AZS Politechnika Poznańska
 2. Natasza Suszyńska – AZS Politechnika Poznańska
 3. Martyna Wypijewska – KS Rogowo 
 4. Anna Gabara – KS Hokej Start Brzeziny
 5. Monika Polewczak – KS Hokej Start Brzeziny
 6. Paula Sławińska – KS Hokej Start Brzeziny
 7. Julia Balcerzak – LKS Gąsawa
 8. Sandra Tatarczuk – UKHT Ósemka Tarnowskie Góry
 9. Magdalena Zagajska – SV Arminen Wiedeń
 10. Amelia Katerla – SV Arminen Wiedeń
 11. Dominika Nowicka -SV Arimnen Wiedeń
 12. Paulina Reder – SV Arminen Wiedeń

Sztab szkoleniowy reprezentacji Polski kobiet na HME w Zelinie:

 1. Maciej Wrzesiński – trener
 2. Łukasz Jułga – trener współpracujący
 3. Marcin Jeździkowski – trener współpracujący
 4. Tomasz Kawa – monitoring
 5. Katarzyna Młodzikowska – fizjoterapeuta

fot. Paweł Siczyński

Filip Sobczak