Polski Związek Hokeja na Trawie

Gramy w Mistrzostwach Europy [WYNIKI, WIDEO]

Reprezentacja Polski mężczyzn zagra w Halowych Mistrzostwach Europy. Podopieczni Jacka Adriana powalczą o miano najlepszej drużyny Starego Kontynentu od 17 do 19 stycznia w Berlinie.

O Halowe Mistrzostwo Europy mężczyzn zagra osiem zespołów. W Berlinie wystąpi sześć reprezentacji – Austria, Niemcy, Belgia, Polska, Czechy oraz Rosja – które zajęły miejsca 1-6 w Halowych Mistrzostwach Europy w 2018 roku w Antwerpii oraz dwie, które wywalczyły awans z niższej dywizji: Holandia oraz Ukraina.

Polacy trafili do grupy A. Wystąpią w niej także: Ukraińcy, Austriacy oraz Rosjanie. W drugiej grupie o awans powalczą: Niemcy, Holendrzy, Czesi oraz Belgowie. Dwie pierwsze ekipy z każdej grupy wejdą do półfinałów, gdzie zmierzą się w systemie „na krzyż” – pierwsza drużyna z grupy „A” zagra z drugą z grupy „B” i odwrotnie.

– Jeśli jedziemy na taką imprezę, to oczywiście trzeba grać o miejsca medalowe. Na pewno będzie to bardzo trudne zadanie, ale celem jest zajęcie wysokiej lokaty – mówi selekcjoner reprezentacji Jacek Adrian. – W fazie grupowej zmierzymy się między innymi z Austrią. Ta drużyna potwierdziła w ostatnich latach, że należy do czołówki hokeja halowego. Zagramy też z reprezentacją Rosji, zespołem zawsze mocnym w hali, a do tego Ukraina, która awansowała z niższej dywizji. To grupa bez krajów wiodących na boiskach otwartych, ale na pewno solidnych w hali.

Polacy trzykrotnie zdobywali medale w mistrzostwach Starego Kontynentu – dwa srebrne i jeden brązowy. Po raz ostatni na podium stanęli w 2006 roku. Dwa lata temu w HME w Antwerpii biało-czerwoni zajęli 4. miejsce. W meczu o brązowy „krążek” przegraliśmy z reprezentacją Niemiec 8:9. W Berlinie zagra trzech zawodników, którzy występowali z orzełkiem na piersi w Antwerpii – Jakub Janicki, Michał Kasprzyk oraz Mateusz Popiołkowski.