Polski Związek Hokeja na Trawie

Józef Wybieralski Superseniorem Poznańskiego Sportu!

W tym tygodniu w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek odbyła się Poznańska Gala Sportu. Podczas uroczystości nagrodę dla Superseniora Poznańskiego sportu otrzymał Józef Wybieralski (na zdjęciu pierwszy z prawej).

Jak informuje Urząd MIasta Poznania, Poznańska Gala Sportu jest już od dziesięciu lat jednym z najważniejszych sportowych wydarzeń organizowanych w Poznaniu. Podczas uroczystości samorządowcy przyznają nagrody między innymi dla najlepszych zawodników miasta, zawodników, którzy uzyskali kwalifikację olimpijską czy Superseniorów Poznańskiego Sportu.

W tej ostatniej kategorii wśród dziewięciorga nagrodzonych znalazł się przedstawiciel hokeja na trawie – Józef Wybieralski. Zdaniem urzędników w trakcie swojego życia wyróżnił się swoją działalnością dla rozwoju sportu w Poznaniu. Oprócz niego nagrodzeni zostali: Marian Andrzej Dudziak (lekkoatletyka), Stanisław Głuszak (kajakarstwo), Bogdan Kramer (żeglarstwo), Olga Kuźmińska (taniec), Wojciech Michalski (dziennikarz sportowy), Halina Polakowska-Rosadi (koszykówka), Ryszard Wieczorek (działacz sportowy) oraz Teresa Zarzeczańska (pływanie).

fot. Patrycja Langer/sportowy-poznan.pl

Pan Józef Wybieralski przez całą karierę reprezentował Wartę Poznań. Z tą drużyną zdobył kilka razy Mistrzostwo Polski na boiskach otwartych i w hali. Grał oczywiście w reprezentacji Polski. Z „orzełkiem na piersi” wybiegł na boisko między innymi na Mistrzostwach Świata w Kuala Lumpur w 1975 roku oraz w Buenos Aires w 1978 roku. Był również członkiem drużyny, która zajęła 11. miejsca na Igrzyskach Olimpijskich w 1972 roku w Monachium. Łącznie w reprezentacji Polski zagrał w 138 spotkaniach i zdobył 29 goli.

Panie Józefie, kłaniamy się nisko! Gratulacje!

fot. Patrycja Langer/sportowy-poznan.pl

Filip Sobczak