Polski Związek Hokeja na Trawie

Promujemy hokej na trawie na Śląsku

W tym tygodniu akcja „Przejeżdżamy Polskę, promujemy hokej na trawie” będzie trwać przez trzy dni. Tym razem gościmy na Śląsku.

Wczoraj (11 listopada) byliśmy w Tarnowskich Górach, dziś jesteśmy w Siemianowicach Śląskich, a w piątek odwiedzimy Miasteczko Śląskie. W trakcie promocji opowiadamy o naszej dyscyplinie i przeprowadzamy pokazowe zajęcia.

W Tarnowskich Górach po raz kolejny przywitała nas pełna hala uczniów, którzy chcieli poznać hokej na trawie. W promocji wzięli udział nie tylko przedstawiciele PZHT, ale także hokeistka UKHT Ósemka Tarnowskie Góry oraz reprezentantka kobiecej „młodzieżówki” Paulina Reder.

Przed nami kolejne dni promocji. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy – dziś (12 grudnia) jesteśmy w Siemianowicach Śląskich, gdzie także będzie towarzyszyć nam Paulina Reder oraz zawodnik HKS Siemianowiczanka oraz reprezentant kadry do lat 18 Jakub Hamerling.

– Cieszę się, że akcja wywołuje pozytywne emocje. W trakcie naszych spotkań pokazujemy najmłodszym hokej od atrakcyjnej strony i przybliżamy im sylwetki reprezentantów Polski. Do Związku przychodzą zgłoszenia od kolejnych miejscowości, co utwierdza nas, że to fajna promocja naszej dyscypliny – mówi Mateusz Grochal z PZHT.

Przypominamy, że jeśli jesteś działaczem klubu hokejowego lub po prostu chcesz, żebyśmy przyjechali do Twojego miasta, to jesteśmy do dyspozycji. Wystarczy napisać na e-mail: mateusz.grochal@pzht.pl, żeby ustalić szczegóły. Zachęcamy do kontaktu.

Filip Sobczak