Polski Związek Hokeja na Trawie

Danuta Dmowska-Andrzejuk nową minister sportu

W czwartek (5 grudnia) prezydent Andrzej Duda powołał na stanowisko ministra sportu Danutę Dmowską-Andrzejuk.

Przypomnijmy, że poprzedni minister sportu Witold Bańka został niedawno wybrany na szefa Światowej Agencji Antydopingowej. We wtorek (3 grudnia) prezes rady ministrów Mateusz Morawiecki poinformował, że tekę resortu sportu przejmie Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Dziś (5 grudnia) w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda powołał Danutę Dmowską-Andrzejuk na ministra sportu. – Cieszę się, że to wszystko odbywa się w sposób tak stabilny. A przede wszystkim bardzo serdecznie dziękuję panu premierowi i bardzo się cieszę, że na to ważne stanowisko ministra sportu w polskim rządzie wybrał i wskazał osobę tak doskonale nadającą się do pełnienia tej ważnej funkcji – powiedział prezydent Duda.

Danuta Dmowska-Andrzejuk ma 37 lat i pochodzi z Warszawy. Jest znana ze swojej wybitnej kariery sportowej. To szpadzistka, która zdobyła między innymi tytuł mistrzyni świata i Europy w tej dyscyplinie. Wcześniej – w 2004 roku – zdobyła pierwszy tytuł mistrzyni kraju wśród seniorów. Później została najlepszą szpadzistką w kraju jeszcze pięciokrotnie (w 2006, 2008, 2009, 2011, 2015).

fot. Ministerstwo Sportu oraz Kancelaria Prezydenta RP

Filip Sobczak