Polski Związek Hokeja na Trawie

Hokeiści na trawie walczą o laury w lokalnych i regionalnych mediach

Kilku hokeistów na trawie zostało nominowanych w plebiscytach lokalnych i regionalnych mediów i walczy o laury za swoje dokonania w minionych miesiącach.

W Poznaniu w plebiscycie „Głosu Wielkopolskiego” w kategorii „Sportowiec Junior Roku” można głosować na Roberta Pawlaka z AZS Politechnika Poznańska. Pawlak to między innymi najlepszy zawodnik i król strzelców Mistrzostw Europy do lat 16 2019 czy najlepszy zawodnik Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2019. W sezonie 2018/19 zadebiutował w I lidze mężczyzn jako 15-latek i zdobył 11 bramek.

Głosować można po kliknięciu TUTAJ.

Natomiast w Toruniu o głosy w plebiscycie „Nowości” w kategorii „Sportowiec Roku” walczy Krystian Makowski z KS Pomorzanin Toruń. Makowski w styczniu został wybrany najlepszym hokeistą na trawie w Polsce, w minionym sezonie zdobył dla swojego zespołu 28 bramek na boiskach otwartych i został wicekrólem strzelców, zaś w aktualnym sezonie Superligi jest na czele klasyfikacji z 12 trafieniami.

Głosować można po kliknięciu TUTAJ.

Również w województwie kujawsko-pomorskim o głosy w plebiscycie „Gazety Pomorskiej” walczy Michał Śliwiński z Pomorzanina Toruń. Bramkarz „Pomorka” jest nominowany w kategorii „Nauczyciel Wychowania Fizycznego”. Śliwiński jest podstawowym golkiperem KS Pomorzanin Toruń, w miniony weekend zdobył nagrodę dla najlepszego bramkarza Memoriału im. Klemensa Maciaszczyka. Realizuje się również w pracy zawodowej. W Zespole Szkół im. Celestyna Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej zaszczepia swoim uczniom sportową pasję.

Głosować można po kliknięciu TUTAJ.

Jeśli są jeszcze w Polsce hokeiści na trawie, którzy walczą w plebiscytach, to prosimy nam zgłaszać ich kandydatury za pośrednictwem e-maila: rzecznik@pzht.pl.

fot. Mariusz Orzeł, Tomasz Michalczuk oraz Paweł Siczyński

Filip Sobczak