Polski Związek Hokeja na Trawie

Promowaliśmy hokej na trawie w Toruniu

We wtorek (19 listopada) odwiedziliśmy kolejne miasto w ramach naszej akcji „Przejeżdżamy Polskę, promujemy hokej na trawie”. Tym razem pracownicy PZHT i reprezentanci Polski pojawili się w Toruniu.

W minionych tygodniach naszą akcję przeprowadziliśmy między innymi w Wałczu, Stęszewie i Skierniewicach. Teraz otrzymaliśmy zaproszenie z Torunia, a konkretnie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Toruniu, która wychowała wielu reprezentantów Polski w hokeju na trawie. 

W prawie dwugodzinnej promocji w popularnej „trójce” wzięli udział pracownicy PZHT oraz reprezentanci kadr narodowych: 138-krotny reprezentant Polski i najlepszy zawodnik sezonu 2018/19 I ligi mężczyzn Michał Raciniewski oraz reprezentant „młodzieżówki” Krystian Sudoł. Na początku spotkania opowiedzieliśmy trochę o historii i zasadach naszej dyscypliny. Ale oczywiście zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszyła się część praktyczna.

Pracownicy PZHT oraz reprezentanci Polski pokazywali, tłumaczyli i szkolili niemalże wszystkich uczniów. Były slalomy, nauka dryblingu, pojedynki jeden na jeden, strzały na bramkę czy karne zagrywki. – Cieszyła nas nie tylko spora frekwencja, ale także wielki entuzjazm dzieci – mówi Michał Raciniewski. – Miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości część z nich zostanie hokeistami na trawie.

Na koniec zajęć praktycznych odbył się wielki mecz, w którym kapitanem jednej z drużyn był Michał Raciniewski, a drugiej Krystian Sudoł. Po nim hokeiści na trawie rozdawali autografy, zaś pracownicy PZHT zachęcali uczniów do trenowania hokeja na trawie w drużynie KS Pomorzanin Toruń.

Krystian Sudoł (z lewej) i Michał Raciniewski.

W Toruniu Polski Związek Hokeja na Trawie pozostawił też coś po sobie. Na ręce dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Lidii Stupak oraz nauczyciela wychowania fizycznego tej placówki Wacława Łukaszewskiego wręczyliśmy kilkadziesiąt kijów do uprawiania hokeja na trawie. – To niesamowite, z jakim ogromnym zapałem uczniowie uczestniczyli w tych zajęciach. Widząc ich zaangażowanie, jestem pewna, że sprzęt się przyda. Dziękujemy – powiedziała dyrektor SP 3 w Toruniu.

Jeśli jesteś działaczem klubu hokejowego lub po prostu chcesz, żebyśmy przyjechali do Twojego miasta, to jesteśmy do dyspozycji. Wystarczy napisać na e-mail: mateusz.grochal@pzht.pl, żeby ustalić szczegóły. Zachęcamy do kontaktu.

Dyrektor SP 3 Lidia Stupak (w środku) oraz Wacław Łukaszewski, nauczyciel w SP 3 (z prawej).


Filip Sobczak