Polski Związek Hokeja na Trawie

Przed nami Memoriał Klemensa Maciaszczyka

W najbliższy weekend – 16 i 17 listopada – w Rogowie odbędzie się Memoriał im. Klemensa Maciaszczyka. Weźmie w nim udział sześć drużyn.

Klemens Maciaszczyk to nie tylko inicjator hokeja na trawie w Rogowie, ale także założyciel tamtejszego Ludowego Klubu Sportowego. Nic więc dziwnego, że działacze LKS Rogowo rokrocznie wspominają legendarnego Maciaszczyka i organizują Memoriał na cześć jego pamięci.

Tym razem odbędzie się on w hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej w Rogowie. W najbliższy weekend – 16 i 17 listopada – zagrają tam: WKS Grunwald Poznań, KS Pomorzanin Toruń, UKH Start 1954 Gniezno, LKS Gąsawa, Bałagany Rustico Łubianka oraz gospodarze LKS Rogowo. Memoriał zostanie poprzedzony turniejem dzieci, w którym wezmą udział drużyny z Gniezna, Torunia, Gościeszyna oraz Rogowa.

Memoriał im. Klemensa Maciaszczyka rozpocznie się w sobotę (16 listopada) o 13:00. Zakończenie zaplanowano na niedzielę (17 listopada) na 16:10. Ponadto w sobotę o 11:00 odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów na grobie Klemensa Maciaszczyka.

Filip Sobczak