Polski Związek Hokeja na Trawie

Za nami runda jesienna 2019/20

Zakończyła się runda jesienna 2019/2020 w rozgrywkach hokeja na trawie w Polsce. Na półmetku sezonu liderem tabeli I ligi kobiet jest KS Hokej Start Brzeziny, I ligi mężczyzn KS Stella Gniezno, zaś „Hokej Superligi” WKS Grunwald Poznań.

Podsumowanie zaczynamy od kobiet. W I lidze pierwsze miejsce dla KS Hokej Start Brzeziny. Zespół ten zgromadził w rundzie jesiennej aż 14 punktów i ma trzy „oczka” przewagi nad drugim AZS Politechnika Poznańska. Trzecie miejsce dla drużyny ze Śląska UKHT Ósemka Tarnowskie Góry, a czwarte dla KS Rogowo.

Zdecydowanie większy ścisk mamy w I lidze mężczyzn. Tam aż cztery zespoły rywalizują o awans do „Hokej Superligi”. Po rundzie jesiennej prowadzi KS Stella Gniezno, ale zaledwie jeden punkt do drużyny Rafała Grotowskiego tracą KS Lipno Stęszew oraz HKS Siemianowiczanka, a MKS Środa Wielkopolska tylko trzy „oczka”. W dolnej części tabeli KS Polonia Skierniewice oraz UKHT Ósemka Tarnowskie Góry.

Emocji nie brakowało także w „Hokej Superlidze”. Liderem WKS Grunwald Poznań, ale wojskowi tym razem nie wywalczyli kompletu punktów. Potknęli się raz – przegrywając po karnych zagrywkach z KS AZS AWF Poznań. Jednak z 19 punktami zajmują pierwszą pozycję i mają czteropunktową przewagę nad KS Pomorzanin Toruń oraz sześciopunktową nad KS AZS AWF Poznań. Na dole tabeli trwa walka o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na razie na bezpiecznym miejscu jest AZS Politechnika Poznańska z siedmioma „oczkami”, przedostatnie miejsce zajmuje UKHT Start 1954 Gniezno (6 punktów), a ostatni jest LKS Rogowo (4 punkty).

Od sezonu 2019/20 najwyższa klasa rozgrywkowa hokeja na trawie w Polsce to „Hokej Superliga”. Występuje w niej tylko osiem drużyn. Sezon składa się z dwóch rund – każdy zespół rozegra 14 spotkań. Po nich zostaną rozegrane półfinały – system „mecz i rewanż”. Na zakończenie sezonu, w czerwcu na tym samym obiekcie odbędą się finały oraz spotkania o brązowe medale mistrzostw Polski mężczyzn i kobiet.

„Hokej Superliga” to także wiele nowości promocyjnych i marketingowych. W każdy weekend władze SL wybierają tak zwane spotkanie kolejki, podczas którego do dyspozycji kibiców jest strefa kibiców i wiele innych atrakcji. Po każdym „weekendzie z hokejem” publikowany jest „Magazyn Hokej Superliga” – widzowie mogą oglądać w nim rozszerzony skrót spotkania kolejki oraz bramki z pozostałych meczów.

Filip Sobczak